„Lekcja historii” upamiętniająca 154. rocznicę powstania styczniowego


We wtorek 31 stycznia 2017 r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie z udziałem podsekretarza stanu w MON prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego oraz prelegentów Akademii Sztuki Wojennej i Muzeum Wojska Polskiego odbędzie się „Lekcja historii” upamiętniająca 154. rocznicę powstania styczniowego.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 300 słuchaczy z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz uczniowie klas mundurowych.

W programie m.in.:

  • godz. 9.00 (Klub ASzWoj) - wykład prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego, podsekretarza stanu w MON,
  • godz. 11.45 - złożenie wieńca pod Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej,
  • program edukacyjno-patriotyczny w Centralnej Bibliotece Wojskowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Niepodległości – X Pawilon.
  • godz. 18.00-19.15 (Klub ASzWoj) – spektakl Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „…A w piersiach święty żar…” (Wspomnienia z Powstania Styczniowego 1863 roku).

„Lekcja historii” to cykl wykładów ilustrowanych eksponatami muzealnymi, wystawami, i dokumentami, które mają zachęcić młodych ludzi do twórczego i świadomego i poznawania historii własnego narodu. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentuje oryginalne pieśni powstańcze (Pobudka 1863, Marsz Czachowskiego, Marsz żołnierzy Langiewicza) i inne pieśni żołnierskie z XIX wieku.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 300 słuchaczy z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz uczniowie klas mundurowych.

Organizatorem obchodów rocznicowych jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Akademia Sztuki Wojennej. Wydarzenie wpisuje się w cykl rocznic historycznych oraz kultywowania tradycji oręża polskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Zmiany, zmiany, zmiany.

Zostaw własny komentarz