„Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność” A. Brzeziński - zapowiedź


Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukaże się najnowsza książka Andrzeja Brzezińskiego pt.: „Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność”. 

W książce przedstawiono mało znaną, a istotną sferę działalności Oskara Haleckiego, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, jednego z najbardziej znanych na forum międzynarodowym historyków polskich XX w. Scharakteryzowano jego poglądy na temat Ligi Narodów z punktu widzenia katolickiego intelektualisty oraz ukazano działalność uczonego w tej organizacji na rzecz międzynarodowej współpracy intelektualnej.

W monografii wykorzystano nieprzytaczane do tej pory źródła – dokumenty Ligi Narodów, korespondencję prywatną i oficjalną, materiały wspomnieniowe oraz bogatą publicystykę profesora na temat instytucji genewskiej z okresu międzywojennego, II wojny światowej i kolejnych lat emigracji. Dzięki temu poznajemy inne oblicze profesora Haleckiego – zwolennika Ligi Narodów, który z przekonaniem angażował się w jej działalność.

Tytuł: „Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność”
Autor: Andrzej Maciej Brzeziński
Wydawnictwo: Uniwersytet Łódzki
Liczba stron: 348
ISBN: 978-83-8088-299-7
Data premiery: marzec 2017 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz