X Katyński Marsz Cieni. Ku pamięcj zamordowanych Polaków na Wschodzie


Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław” i Instytutu Pamięci Narodowej w związku z 77. rocznicą Zbrodni Katyńskiej organizują X Katyński Marsz Cieni, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. 

X Katyński Marsz Cieni jest imprezą edukacyjno - historyczną nastawioną na przekaz historyczny oraz krzewienie patriotyzmu.

Tradycyjnie Marsz ruszy spod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Dalej Marsz będzie poruszał się tylko po wyznaczonej trasie tj. Al. Jerozolimskie (Muzeum Wojska Polskiego), ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, ul. Świętojańska, Rynek Starego Miasta, ul. Nowomiejska, ul. Freta, ul. Długa, Plac Krasińskich ul. Bonifraterska, ul. Muranowska (wyłączenie stanowi replika pojazdu historycznego tzw. „Czarny Woron”, który przez część trasy od Placu Zamkowego do Placu Krasińskich porusza się ul. Miodową).

Uczestnikami Marszu mogą być osoby pełnoletnie - członkowie Grup Rekonstrukcji Historycznej, Grup Historycznych oraz pojedyncze umundurowane osoby, które zgłosiły swój udział w Marszu i zostały zakwalifikowane przez Organizatora

Organizatorzy do udziału zapraszają w szczególności grupy rekonstrukcyjne we wrześniowych mundurach i płaszczach Wojska Polskiego (a nie LWP), formacje Policjantów i KOP. W marszu przewidziany jest także udział kobiet w strojach z epoki odtwarzających żony, córki i matki oficerów zgodnie z ograniczeniami scenariusza. Do przyjęcia zgłoszeń kobiet i dzieci konieczne jest zatwierdzenie przez organizatora kompletnego stroju uczestnika. Więcej informacji pod adresem sekcjadysk@gmail.com.

Zgłoszenia uczestnictwa należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 26 marca 2017 r. do godziny 20:00 drogą mailową na adres kontakt@radoslaw44.pl.

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Malajkat napisał(a):

    Piękna rekonstrukcja, ale też pełna martyrologia

  2. Bilbo napisał(a):

    Akurat w tym pełni ta martyrologia jest w pełni uzasadniona.

Zostaw własny komentarz