Zmarł piłkarz Marek Ostrowski. Były reprezentant Polski


W nocy, z niedzieli na poniedziałek, zmarł były piłkarz reprezentacji Polski Marek Ostrowski.  Miał 57 lat. 

W 1986 roku uczestniczył w mistrzostwach świata w Meksyku, a w reprezentacji Polski zadebiutował 25 stycznia 1981 roku . W barwach narodowych rozegrał  37 meczów i strzelił jednego gola.  Jako zawodnik grał w Wiśle Płock, Stoczniowcu Gdańsk,  Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni Szczecin, a pod koniec kariery w klubach austriackich m.in. w SV Stockerau.

-  Kilka tygodni temu Marek, który był moim przyjacielem, miał operację serca w jednym z austriackich szpitali. Wydawało się, że ze zdrowiem jest lepiej, niedawno opuścił szpital. Niestety, jego żona Hanna przekazała nam wiadomość o śmierci - powiedział Polskiej Agencji Prasowej mieszkający w Linzu Adam Kensy,  który wraz z Ostrowskim grał w Pogoni Szczecin.

Ostrowski uważany jest dziś za jednego z najlepszych zawodników w historii szczecińskiego klubu. Rozegrał w jej barwach dwieście dwa mecze. - To był bardzo dobry piłkarz, nieustępliwy, twardy - mówi o nim inny były piłkarz szczecińskiego klubu Henryk Wawrowski.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz