Dni Kultury Antycznej - Dziedzictwo Starożytności


Dni Kultury Antycznej będą trzydniową imprezą edukacyjną, które odbędą się w Warszawie w dniach 28-30 września. Jej celem jest przybliżenie historii i kultury czasów starożytnych.

Starożytność położyła podwaliny pod naszą obecną cywilizację. Prawo, filozofia, zasady gramatyczne, matematyka czy choćby organizacja wojskowa pochodzi w większości z antyku. To ta epoka stworzyła podwaliny pod średniowiecze, jego obraz oraz kolejne epoki do dnia dzisiejszego łącznie. Dlatego trzecia edycja poza promowaniem wiedzy z zakresu historii i kultury czasów antycznych, nawiązywać będzie także do średniowiecza europejskiego, jego historii, osiągnięć i spuścizny.

Program imprezy:

Czwartek i piątek, 28-29 września

Dwa dni przeznaczone będą na darmowe wykłady dla dzieci i młodzieży ze szkół w Dzielnicy Ochota. Odbędą się one w Gimnazjum nr 14. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Te same tematy realizowane będą w oba dni.

09:00 – „Czy mógłbyś żyć w starożytnej Grecji i Rzymie?”
11:00 – „Starożytność na ziemiach polskich”
13:00 – „Jak podróżowano w starożytności?”

Poza wykładami, na terenie szkoły będą funkcjonować stanowiska edukacyjne rekonstruktorów Warszawskich, przybliżających wszystkim odwiedzającym różne aspekty życia starożytnych.

Sobota, 30 września 2017

Teren otwarty od godziny 10:00
11:00 - Otwarcie Dni Kultury Antycznej
11:30-13:00 - Konkurs teatralny
12:00-13:00 - Olimpiada antyczna na wesoło
13:00-14:00 - Turniej bojowy wojowników starożytnych
14:00 - Rozdanie nagród w konkursie teatralnym oraz bojowym
14:30 - Pokaz mody starożytnej i średniowiecznej
15:00 – Karaoke dla młodzieży i dorosłych
16:00-17:00 - Turniej bojowy wojowników średniowiecznych o nagrodę Fundacji Społeczeństwo i Demokracja
18:00 - Zakończenie Dnia Kultury Antycznej, zamknięcie terenu

Przez cały czas trwania imprezy funkcjonować będą stoiska przygotowane przez Społeczność Gimnazjum nr 14, obozowiska historyczne, kramy rzemieślnicze oraz będą prowadzone zabawy dla dzieci i dorosłych z torem łuczniczym i oszczepniczym łącznie.

Organizatorami są Społeczność XLVIII L.O. im. Edwarda Dembowskiego, Społeczność Gimnazjum nr 14 im. Leopolda Staffa oraz Fundacja Legio I Adiutrix.

Miejsce: ul. Barska 32, Warszawa
Data i godzina: 28-30 września 2017 r.
Szczegóły: Dni Kultury Antycznej - Dziedzictwo Starożytności

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz