Kwatera Pamięci w Gdyni – konkurs rozstrzygnięty


Już za rok nastąpi oficjalne otwarcie Kwatery Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej w gdyńskiej dzielnicy Oksywie. Zaprojektował ją Zbigniew Mikielewicz oraz Studio Projektowo – Realizacyjne DOMINO z Torunia.

W Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu spoczną szczątki: wadm. Józefa Unruga i jego małżonki, oraz dwudziestu jeden oficerów Marynarki Wojennej RP. W tym trzech ofiar stalinizmu: kadm. Stanisława Mieszkowskiego, kmdr. Jerzego Staniewicza, kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego. Ich zwłoki zostały odnalezione w trakcie badań na tzw. „Łączce” na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Projekt przedstawia płytę pękniętą na pół, co ma stanowić aleję, a jej zwieńczeniem ma być krzyż. Nowa kwatera ma zostać zbudowana do przyszłego roku, a jej szacowany koszt to 1,7 mln zł. Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 11 listopada 2018 r., w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz