DO WYGRANIA: „Azincourt”, Bernard Cornwell


Pełen dramatyzmu opis legendarnej bitwy pod Azincourt pióra czołowego autora powieści historycznych. Fabuła zapierająca dech w piersiach i oparta na szczegółowych badaniach historyków. Teraz do wygrania na portalu historia.org.pl trzy egzemplarze tej pasjonującej powieści Bernarda Cronwella - Azincourt.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z trzech egzemplarzy Azincourt, Bernarda Cornwella należy w terminie do 21 kwietnia 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

  1. Wymień dwie imprezy, w których w kwietniu i maju weźmie udział Rycerska Kadra Polski?
  2. Gdzie w Polsce odbyły się w 2015 r. Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich?
Podpowiedzi do pytan szukaj tutaj. Wesprzyj Rycerska Kadrę Narodowa. Niech polski orzeł znowu załopocze!

Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Azincourt, Bernard Cornwell (3x)

O nagrodzie

Azincourt, Bernard Cornwell

Pełen dramatyzmu opis legendarnej bitwy pod Azincourt pióra czołowego autora powieści historycznych. Fabuła zapierająca dech w piersiach. Oparta na szczegółowych badaniach historyków.

Bitwa stoczona 25 października 1415, w dzień świętego Kryspina, to jedno z najsłynniejszych starć zbrojnych w dziejach Anglii. Zakończyło się ono wspaniałym i niespodziewanym zwycięstwem Anglików, a była to pierwsza batalia, o której losach rozstrzygnęło zastosowanie długiego łuku – opracowanej przez Anglików broni, która pozwoliła im dominować na polach bitew całej Europy aż do końca XV wieku.

„Azincourt” Bernarda Cornwella to barwna opowieść o tej jakże ważnej bitwie i jej następstwach. Spoglądając na ówczesne wydarzenia na przemian oczyma arystokracji, rycerstwa, chłopstwa i samych łuczników, autor zręcznie i w niezwykle plastyczny sposób odmalowuje godziny bezpardonowej walki, desperację nękanej chorobami armii i niezwykłą odwagę angielskich żołnierzy.

Autor: Bernard Cornwell
Wydawca: Fabryka Słów
Typ oprawy: miękka
Liczba stron: 680
ISBN: 9788379642014

 

Nagrody przewidziane dla darczyńców

Nagrody przewidziane dla darczyńców


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. A ja czekam i czekam i czekam... pisze:

    Po co te konkursy ogłaszacie jak potem trzeba miesiącami na wyniki czekać....

Zostaw własny komentarz