Wspomóż Kadrę Sportowych Walk Rycerskich! Niech polski orzeł znowu załopocze!


Wciąż trwa zbiórka funduszy na wyjazd Rycerskiej Kadry Polski na mistrzostwa świata IMCF i HMB. Do tej pory udało się zebrać część środków, jednak reprezentacja wciąż potrzebuje wsparcia, również naszych czytelników! Dołącz do akcji już dziś! Niech polski Orzeł znowu załopocze!

Akcję i jej beneficjentów opisywaliśmy tutaj: Niech polski orzeł znowu załopocze! Wspomóż wyjazd Polskiej Kadry Sportowych Walk Rycerskich i zdobądź cenne nagrody.

Przypomnimy tylko cel zbiórki, jakim jest wyjazd kadry narodowej na najważniejsze zawody sportowych walk rycerskich na świecie, czyli odbywające się od 2009 roku zawody Historical Medieval Battle i International Medieval Combat Federation. Warto wspomnieć, iż rok rocznie nasza drużyna zdobywa wiele medali. Wyjątkowo owocne były zawody IMCF, które odbyły się w 2015 roku w Malborku, gdzie nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna.

Jak mówi organizator zbiórki Damian Łakomski:

„Fundusze zgromadzone podczas zbiórki wspólnie z koleżankami i kolegami z kadry przeznaczymy na opłacenie kosztów transportu wraz z bagażem. Wbrew pozorom są to znaczne pieniądze, które stanowią jedynie część kosztów, jakie poniesiemy. Bardzo zależy nam na tym, aby po raz kolejny reprezentować Polskę w zawodach o najwyższym szczeblu. Nasz dorobek i ilość prestiżowych nagród, jakie zdobyliśmy przez lata, to obietnica, że nie powrócimy z zawodów z pustymi rękami, o ile uda nam się zdobyć środki na wyjazd”.

Wciąż trwa konkurs portalu Historia.org.pl, w którym można wygrać książkę Bernarda Cornwella „Azincourt”.

Wesprzyj Polską Kadrę Narodową

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć prezentujących naszych wojowników.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz