„Być jak Wiking!” – spędź sobotę 6 maja w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie


W dniach 05–07.05.2017 roku w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się druga edycja święta Szlaku Piastowskiego. Jak co roku, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przyłącza się do tego wydarzenia zapraszając m.in. na pokaz odtwórstwa historycznego.

6 maja 2017 r. (sobota) od 9.00 - 18.00 w Muzeum czekać na Was będzie mnóstwo atrakcji - zobaczycie jak żyli wikingowie, wejdziecie do „wikińskiego” namiotu i zagracie w gry skandynawskie! Poznajcie program wydarzenia „Być jak Wiking!”, czyli soboty z wystawą „Wikingowie w Polsce?” Zabytki skandynawskie z ziem polskich”. Wstęp wolny!

Fot. MAROBUD

Tego dnia przyjedzie do Muzeum grupa odtwórców historycznych Marobud (Czechy), która specjalizuje się w ukazywaniu kultury życia wikingów. Rozbiją oni swoje namioty na zielonym terenie przed Muzeum i dzięki temu będziecie mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii. To jednak nie wszystko!

W programie także:

Szczegółowy program:

9.00 - 18.00 pokazy odtwórstwa historycznego grupy MAROBUD (Czechy)
10.00 - 11.00 pokaz filmu „Real Vikings” (HISTORY TV)*
11.00 - 12.00 oprowadzanie po wystawie
12.00 - 13.00 gra rodzinna „RUSZAJ NA WIKING!”
14.00 - 15.00 oprowadzanie po wystawie
16.00 - 17.00 pokaz filmu „Real Vikings” (HISTORY TV)
17.00 - 18.00 gra rodzinna „RUSZAJ NA WIKING”

* „Real Vikings” - film dokumentalny ukazujący pracę nad serialem „WIKINGOWIE” (reż. Michael Hirst). Film zawiera wypowiedzi archeologów i historyków na temat tego jak obraz wikingów ukazany w serialu ma się do wydarzeń historycznych.

Zapraszamy serdecznie! Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich - grup zorganizowanych, gości indywidualnych, dorosłych, dzieci i młodzieży.
___________________________________________________________________________

„Być jak Wiking!” 6 maja 2017 r. | godz. 9.00 - 18.00
Szczegóły: www.muzeumgniezno.pl
Wydarzenie w Ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz