Czwarta debata belwederska historyków. Eksperci będą dyskutować o polskim czynie zbrojnym 1914-1918


19 czerwca 2017 r. o godz. 15.00 w Belwederze z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbędzie się czwarta debata historyków z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Nie tylko legiony... Czyn zbrojny 1914-1918”.

Debata belwederska historyków

Debatować o polskim wysiłku zbrojnym będą: moderator dyskusji – prof. Włodzimierz Suleja, a także profesorowie: Andrzej Chwalba, Janusz Odziemkowski, Krzysztof Kawalec, Zbigniew Wawer i Mariusz Wołos. Jednym z zaproszonych gości jest redaktor naczelny portalu historia.org.pl - Wojciech Duch.

Podczas zainaugurowanego 5 listopada 2016 roku przez IPN oraz Kancelarię Prezydenta RP cyklu debat historyków przypominamy kluczowe wydarzenia, prowadzące do naszej niepodległości. Spotkania historyków i zaproszonych gości potrwają aż do 100. rocznicy odzyskania państwowości przez Rzeczpospolitą w 1918 roku. Za uczestnikami już dyskusje o wpływie Aktu 5 listopada na rozpoczęcie procesu odzyskiwania niepodległości, a także o znaczeniu noty prezydenta USA Woodrowa Wilsona ze stycznia 1917 r. oraz innych wydarzeń z okresu Wielkiej Wojny dla sprawy polskiej na arenie międzynarodowej. Tematem trzeciej debaty, 1 kwietnia 2017 r., były działania polskich dyplomatów w latach 1914–1918.

Debata organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej

Debata będzie transmitowana online na stronie: prezydent.pl oraz oraz ipn.gov.pl:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Fajnie, że takie debaty się odbywają.

Zostaw własny komentarz