„III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polska niepodległość – droga do wolności” - zaproszenie


Fundacja ‚Tygiel„ zaprasza do udziału w „III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Polska niepodległość – droga do wolności”, która odbędzie się 10 listopada 2017 r. w Lublinie.

W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W swojej wielowiekowej historii nasz kraj nieustannie borykał się z sytuacjami zagrażającymi poczucie suwerenności lub też sensu stricto znajdował się w stanie protektoratu i podległości. Pokazują to rozliczne przykłady z historii: Potop szwedzki, utrata niepodległości w 1795 roku czy II wojna światowa. Niektórzy badacze najnowszej historii Polski twierdzą, iż finalnie nasz kraj stał się w pełni wolny i niezależny dopiero w 1989 roku. Biorąc pod uwagę rangę oraz wielowymiarowość zagadnienia koniecznym jest stworzenie forum do rzetelnej, akademickiej dyskusji, która pozwoli na lepsze zrozumienie nie tylko polskiej historii, ale także otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej.

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polska niepodległość – droga do wolności odbędzie się 10 listopada 2017 r. w Lublinie. Celem wydarzenia, kierowanego do pracowników naukowych, doktorantów, studentów i pasjonatów jest integracja środowiska naukowego, ale przede wszystkim merytoryczna dyskusja o polskiej niepodległości w gronie specjalistów z całego kraju.

Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych Gości Honorowych oraz innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego referatu oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.polskaniepodleglosc.pl.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału wszystkich pasjonatów tematu. Rejestracja uczestnictwa odbywa się w trzech turach: I tura do 14 czerwca 2017 r., druga tura do 21 września oraz III tura do 18 października 2017 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz