III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rutyna i pragmatyzm? Doświadczenie codzienności w antycznej i średniowiecznej Europie - zaproszenie


Fundacja Tygiel zaprasza do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „ Rutyna i pragmatyzm? Doświadczenie codzienności w antycznej i średniowiecznej Europie”, która odbędzie się 15 grudnia 2017 r. w Lublinie. 

Historia antycznej i średniowiecznej Europy cieszy się do dziś niemalejącym zainteresowaniem. Znajduje uwagę badaczy zarówno wśród historyków, archeologów, jak i specjalistów innych nauk.. Elemantarnym zagadnieniem dotyczącym społeczeństw, które przez wieki zamieszkiwały Stary Kontynent, jest ich życie codzienne. Wieloaspektowość tego zagadnienia sprawia, że jest to tematyka nad wyraz interesująca i stanowi ciekawą inicjatywę do prowadzenia naukowej dyskusji.

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rutyna i Pragmatyzm? Doświadczenie codzienności w antycznej i średniowiecznej Europie, która odbędzie się 15 grudnia 2017 r. to kontynuacja inicjatywy realizowanej przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Jej celem jest podjęcie merytorycznej dyskusji na temat szeroko pojętych zagadnień dotyczących życia codziennego antycznych i średniowiecznych Europejczyków jak równeż integracja środowiska naukowego i zachęcenie uczestników do nawiązywania współpracy w interdyscyplinarnych zespołach badawczych.  Wydarzenie skierowane jest do  pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich pasjonatów kultury antycznej.

Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.historiacodziennosci.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Rejestracja uczestnictwa odbywa się w trzech turach: I tura do 23 czerwca 2017 r., II tura do 26 października 2017 r. oraz III tura do 23 listopada 2017 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz