Prezydent Trump wygłosi przemówienie w miejscu, które upamiętnia bohaterstwo narodu polskiego


Plac Krasińskich / fot. Mariochom, CC-BY-SA 3.0

Prezydent USA Donald Trump podczas wizyty w Polsce wygłosi przemówienie na Placu Krasińskich - miejscu upamiętniającym heroizm polskiego narodu. Trump przemówi na tle Pomnika Powstania Warszawskiego.

Prezydent Trump przybędzie do Polski dzisiaj i pozostanie do jutra, kiedy uda się do Hamburga na spotkanie szefów państw z grupy G20. W Polsce będzie gościem honorowym szczytu Trójmorza, nowej inicjatywy mającej na celu rozbudowanie i modernizację infrastruktury energetycznej w rejonie Morza Bałtyckiego, Adriatyku i Morza Czarnego.

Za miejsce swojego przemówienia Trump wybrał Plac Krasińskich, który mieści się pomiędzy Katedrą NMP Królowej Polski, Sądem Najwyższym i Pałacem Rzeczypospolitej. Na placu znajdował się właz do kanału, którym podczas powstania ewakuowało się kilka tysięcy osób. Na placu znajduje się także Pomnik Powstania Warszawskiego, który symbolizuje jeden z najbardziej heroicznych epizodów w historii Polski. Na tle tego monumentu polskiej odwagi Trump wygłosi swoje pierwsze przemówienie w Europie. Stąd to co powie będzie z uwagą słuchane przez media na całym świecie.

Obecność amerykańskiego przywódcy w tak uświęconym tragiczną historią miejscu jest ważnym gestem dla Polaków i amerykańskiej Polonii, która w większości poparła obecnego prezydenta USA. Wybór tego miejsca jest także sukcesem polskiej dyplomacji, która zabiega o propagowanie na świecie pozytywnych momentów narodowej historii.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Trump jaki jest, taki jest, ale pełni obecnie funkcję Prezydenta USA i trzeba się z nim dogadywać. A że widać, że ma większe zrozumienie dla Polski i naszych interesów, to trzeba to po prostu wykorzystać. Maksymalnie, ile się da. I tyle.

Zostaw własny komentarz