Festiwal Filmów Historycznych I Wojennych Walkirie Filmowe - zaproszenie


Zbliża się Mazurski Weekend Historyczny, a wraz z nim Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych w Kętrzynie na Mazurach. W czasie festiwalu zaprezentowane zostaną pełnometrażowe filmy fabularne w sekcjach: Kino Wojenne, Filmowy Portret Epoki oraz sekcja Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych.

Publiczności obejrzy m.in. takie produkcje jak: „Wyklęty„, „Beksińscy. Album wideofoniczny„, „Kret„, „Maria Skłodowska-Curie”, „Zaćma”, „Szczęście świata”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i wiele innych. Po projekcjach zaplanowano pokazy z udziałem czołowych polskich twórców filmowych. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Marcin Borchardt, reżyser filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny”, Rafael Lewandowski – twórca „Kreta”, Arkadiusz Tomiak  -autor zdjęć do „Zaćmy”, Mikołaj Pokromski – producent „Marii Skłodowskiej-Curie”, Tomasz Bartczak – scenograf ”Szczęścia świata” i Barbara Sikorska-Bouffal – autorka kostiumów do tego filmu, Michał Sobociński – autor zdjęć do filmu ”Sztuka kochania” i wielu innych.

Gośćmi specjalnymi Walkirii będą: Jerzy Hoffman, Krzysztof Zbieranek oraz Kazimierz Kowalewski.
Spotkanie odbędzie się w przestrzeni kętrzyńskiego Kina Gwiazda w terminie 22 lipca ok. godz. 15.30

Festiwal Filmowy Walkiria jest jedną z czterech przestrzeni Mazurskiego Weekendu Historycznego, który tworzą także Gala Piosenki i Muzyki Filmowej, Koncert Rocka Walczącego Offensive of Rock a także wydarzenia militarne, osnute wokół Bitwy o Monte Cassino 1944. W Kętrzynie, gdzie odbywać się będzie wydarzenie rozkwitnie tysiąc czerwonych maków, a na poligonie w Parczu, gdzie odbędzie się słynna bitwa czołgów, będzie można zobaczyć rekonstrukcję bitwy w specjalnie zbudowanej scenografii.

Zapraszamy do Kętrzyna w terminie 21-23 lipca.

Gala Piosenki i Muzyki Filmowej Festiwalu Filmów Historycznych i Wojennych

Gala Piosenki i Muzyki Filmowej Festiwalu Filmów Historycznych i Wojennych to wydarzenie, które w ramach festiwalu odbędzie się po raz pierwszy, ale już zgromadziło wiele gwiazd. Popularne szlagiery ze znanych filmów zaśpiewają m.in. Olaga Bończyk, Olga Borys, Mikołaj Krawczyk i Andrzej Grabowski. Towarszyć im będzie kilkunastoosobowa orkiestra kameralna, w wykonaniu której usłyszymy motywy przewodnie z filmów: „Vabank„, „Janosik„, „Czarne chmury“ czy popularna ”Dumka na dwa serca” z ”Ogniem i mieczem”. Gala piosenki połączona zostanie z wręczeniem nagród twórcom filmów pokazywanych na Walkirii w ramach festiwalu filmowego. Co roku głosuje na nie społeczność Walkirian oglądających filmy w kętrzyńskim Kinie Gwiazda. Oni też po ostatnim konkursowym pokazie w sobotę 22 lipca przeniosą się do kętrzyńskiego amfiteatru, aby wysłuchać koncertu muzyki filmowej. Czekamy na wszystkich w Ketrzynie w terminie 21-23 lipca.

Koncert rocka walczącego „Offensive Of Rock”

Mazurski Weekend Historyczny zainauguruje koncert  rocka walczącego – „Offensive of Rock”. To już kolejna edycja wydarzenia, które oprócz wysokich walorów artystycznych, promuje historię poprzez muzykę. W poprzednich latach koncert zgromadził w kętrzyńskim amfiteatrze fanów rocka z całego kraju. W tym roku będzie podobnie – zapowiada się jedno z największych wakacyjnych wydarzeń muzycznych w województwie warmińsko-mazurskim, Zagrają: Centrala 57, Cochis, Kabanos oraz Luxtorpeda. Startujemy 21 lipca w Amfiteatrze w Kętrzynie. Wstęp wolny.

 

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz