5. edycja Targów Dziedzictwo już w listopadzie - zapowiedź


Trwają przygotowania do jubileuszowych 5. Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które odbędą się w dniach 7-9 listopada br. w Warszawie.

Oferta wystawców z Polski i zagranicy obejmie kompleksowe rozwiązania służące ochronie dorobku narodowego. Targi Dziedzictwo to jedyne w Polsce wydarzenie, które skupia archiwistów, muzealników, bibliotekarzy oraz konserwatorów zabytków. Atmosfera spotkania sprzyja wymianie poglądów i doświadczeń, a jego rangę podkreśla obecność przedstawicieli instytucji państwowych.

W trakcie tegorocznych targów odwiedzający będą mieli szansę zapoznać się zarówno z tradycyjnymi usługami oraz najnowszymi trendami, narzędziami i technologiami stosowanymi w konserwacji zabytków. Całą gamę rozwiązań niezbędnych przy pracach rekonstrukcyjnych, renowacyjnych uzupełnią zawansowane systemy kompleksowych zabezpieczeń, w tym także przeciwpożarowych. Wśród wystawców obecne będą firmy i instytucje prowadzące prace pomiarowe, projektowe, inwentaryzacyjne oraz audytowe.

Targi dziedzictwo zyskują z roku na roku coraz silniejszą pozycję także z międzynarodowego punktu widzenia. Zeszłoroczne targi zgromadziły 74 wystawców, wśród których można było znaleźć firmy i instytucje z Polski, Niemiec, Francji oraz Włoch. Prawie 2 tys. branżowych gości miało okazję obejrzeć 6 tematycznych wystaw poświęconych restauracji zabytków. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania wydarzeniem, tym bardziej, iż 2018 rok został ustanowiony przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Inicjatywa ma podkreślić różnorodność, wspólną historię i bogatą kulturę tworzące dzisiejszą Europę oraz wzmocnić poczucie europejskiej tożsamości.

Organizatorzy jubileuszowego wydarzenia zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe będą wypełnione sesjami tematycznymi, forami branżowymi i panelami dyskusyjnymi będącymi elementami „Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich: Teoria a praktyka”. Podczas tej specjalnej konferencji omawiane będą  istotne zagadnienia związane z tematyką ochrony, konserwacji, uregulowań prawnych, organizacyjnych oraz osiągnięć w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego.

Organizatorem targów jest firma MT Targi Polska wraz z partnerami: Polskim Komitetem Błękitnej Tarczy, Stowarzyszeniem Starożytników, Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz firmą Archaios.

Listopadowe wydarzenie wystawiennicze, odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Więcej informacji na www.targidziedzictwo.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz