XXVI Targi Książki Historycznej w Warszawie 2017


XXVI Targi Książki Historycznej odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie w terminie 30 listopada-3 grudnia 2017 r. 

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski, wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

  • VIII Salon Książki Muzealnej
  • VI Salon Bibliotek

Nagroda „KLIO”

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę „KLIO”. Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii);
  • edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.);
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

Targi Książki Historycznej

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum.

Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz