XXVI Targi Książki Historycznej w Warszawie 2017


XXVI Targi Książki Historycznej odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie w terminie 30 listopada-3 grudnia 2017 r. 

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski, wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

 • VIII Salon Książki Muzealnej
 • VI Salon Bibliotek

Nagroda „KLIO”

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę „KLIO”. Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach:

 • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii);
 • edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.);
 • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

Targi Książki Historycznej

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum.

Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.

Miejsce: Warszawa
Data i godzina:  30 listopada-3 grudnia 2017 r., codziennie w godzinach 10:00-18:00
Szczegóły: historiaikultura.pl

Wydarzenie na Facebooku tutaj.

Czytaj także:

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

14 komentarzy

 1. Rachela pisze:

  Miejsce fajne, bo w Centrum Warszawy, ale miejsca niezbyt dużo. Gdyby tak odbywały się na Torwarze?

 2. Monika pisze:

  Moim skromnym zdaniem, miejsce idealne! Kojarzy się z historią, w końcu to Zamek KRÓLEWSKI:) Będę jak co roku, razem z mamą:)

 3. Anton Zilwicki pisze:

  Nie mogę się już doczekać.

 4. Krzysztof pisze:

  Czy jest jakiś adres do organizatora?

 5. Elżbieta pisze:

  Cieszę się , że kolejne XXVI Targi Książki HIstorycznej
  odbędą się w Arkadach Kubickiego - to wspaniałe miejsce.

  • POL pisze:

   Miejsce wspaniałe, impreza wspaniała, chylę czoła dla Organizatorów, ale będzie BARDZO CIASNO. Najlepiej przyjść w czwartek po południu.

 6. LELO pisze:

  Miejsce atmosfera cudownie-tylko czas-lepiej jakby targi odbyły się w trochę cieplejsze dni-wtedy by było przecudownie-pozdrowienia dla organizatorów

 7. Barbara pisze:

  Właśnie wydałam książkę będąca dokumentem historycznym z komentarzem i wyjaśnieniami, wydałam bez sponsorów i patronów, wydawnictwo Tulipus z BB. nadało wspaniała szatę graficzna. Za późno by książkę zgłosić, a chyba nie ma szansy tzw. Dzikiej karty, jockera. szkoda bo kawał historii z tłem społecznym.

 8. Joanna pisze:

  Czy jest gdzieś na stronie podany spis wydawnictw, które wezmą udział w tegorocznych Targach oraz jakie osoby z tych wydawnictw przyjdą (w których dniach eventu i w jakich godzinach)?

 9. Tacitus pisze:

  Za mało miejsca - np. każdego roku w sobotę albo niedzielę ok. godz. 12. 00 trudno poruszać się przy stoiskach.

 10. Jacek pisze:

  Na stoisku Muzeum Niepodległości w niedzielę będzie gościł p.Henryk Nicpoń autor książki „Polowanie na Generała.Piłsudski kontra Rozwadowski”

 11. Czytacz pisze:

  Było świetnie! Dzięki za informacje 🙂

Zostaw własny komentarz