Dni otwarte Fortu Łapianka. Po raz pierwsze pokazano wnętrza po rewitalizacji


Dni otwarte Fortu Łapianka (Jugowice) połączono z harcerskim piknikiem rodzinnym. Dla gości czekała moc atrakcji, w tym największa, czyli zwiedzanie wnętrz odrestaurowanego zabytku. Pokazano je po raz pierwszy.

Zwiedzający w kilku grupach mogli zobaczyć efekty trwającej rewitalizacji fortu. Po zabytku oprowadzał prawdziwy znawca historii Twierdzy Kraków - Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej. W środku zaprezentowano m.in. wystawę poświęconą Twierdzy Krajów. W przyszłości obiekt stanie się Centrum i Muzeum Ruchu Harcerskiego.

Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły skonstruować karmik dla ptaków, poskakać na dmuchanym zamku, postrzelać z łuku lub powspinać się na ściance. Na wszystkich czekała również kuchnia polowa.

Na miejsce można było dotrzeć komunikacją miejską oraz zabytkowym Ikarusem, który dowoził zainteresowanych zwiedzaniem Łapianki z Rynku Podgórskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz