Ministerstwo Cyfryzacji i Google Polska razem dla Niezwyciężonych. Film odblokowano a winny zamieszania przeprasza


Zablokowanie dziś na Youtube filmu IPN „Niezwyciężeni” spotkało się z dużym poruszeniem w polskim Internecie. Jak podał jeden z twórców filmu blokada była spowodowana fikcyjnym roszczeniem jednego z użytkowników serwisu. Po kilku godzinach blokada została zdjęta przez administratorów Youtube.

Jak dziś pisaliśmy anglojęzyczna wersja hitowego filmu IPN „Niezwyciężeni” została zablokowana na Youtube. Zgłaszającego roszczenie Jana Kołowskiego próbowali ustalić m.in. użytkownicy serwisu wykop.pl. Wreszcie głos zabrał Rafał Pękala z Instytutu Pamięci Narodowej i współtwórca filmu „Niezwyciężeni” podając na swoim koncie na Twitterze, iż

Osoba, która spowodowała zamieszanie, napisała. Przeprasza i jest jej wstyd, cytat: „ze film o Polsce splamiło błędem moje nazwisko.

Komunikat IPN

Komunikat w sprawie wydał także Instytut Pamięci Narodowej:

Informujemy,  że dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji i Google Polska zablokowana przez You Tube anglojęzyczna wersja filmu „Niezwyciężeni” jest ponownie dostępna w sieci.

Film został zablokowany niezależnie od IPN. Sytuacja była spowodowana indywidualnym, prywatnym zgłoszeniem roszczenia do praw autorskich.

Niezwyciężeni

Niezwyciężeni to film przygotowany na zlecenie Instytut Pamięci Narodowej. Animacja w kilku minutach streszcza polskie zmagania o wolność. Od napaści Niemiec i ZSRR po upadek żelaznej kurtyny.

Film przygotowano w dwóch wersjach językowych. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean (znany m.in. z ról Boromira i Eddarda Starka), a polskiej – Mirosław Zbrojewicz. Film wyprodukowało studio Fish Ladder / Platige Image.

Film „The Unconquered”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    Wspaniała animacja. Doskonała robota IPN.

  2. Zapytamsie pisze:

    Ale, że co? Każdy może zgłosić zastrzeżenia i oni od razu blokują filmy?

Zostaw własny komentarz