III Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Polska niepodległość – droga do wolności”


Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Polska niepodległość – droga do wolności, która odbędzie się już 10 listopada 2017 r. w Lublinie.

Celem Konferencji jest integracja środowiska naukowego poprzez dyskusję o polskiej niepodległości w naukowym gronie. Tegoroczna edycja Konferencji poprzedza dzień Narodowego Święta Niepodległości i jest idealną okazją do ponownego otwarcia dyskusji w sugerowanej przez nas dziedzinie nauki. Polska droga do wolności, jej historia i etapy, które determinują obecny kształt społeczno-polityczny kraju jest dobrym oraz aktualnym tematem do debaty.

Do udziału w Konferencji zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz pasjonatów takich dziedzin nauki, jak nauki humanistyczne (np. historia, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo) oraz nauki społeczne (np. politologia, nauki prawne, socjologia).

Nad merytoryczną stroną Konferencji będzie czuwać Komitet Naukowy w składzie:

  • dr hab. Ewa Maj, Zakład Myśli Politycznej, Wydział Politologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej
  • Dr hab. Mirosław Szumiło, Zakład Historii Społecznej XX wieku, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
  • Dr hab. Robert Skobelski, prof. UZ, Zakład Historii Najnowszej, Instytut Historii, Uniwersytet Zielonogórski

Uczestnicy będą mieli okazję do przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnego, a także publikacji rozdziału w monografii.

Konferencję uświetni obecność Gościa Honorowego, prof. zw. dr hab. Ewy Maj, która wygłosi wykład pt.: Źródłowe badanie drogi do niepodległości Polski: przykład egodokumentów.

Zainteresowanych udziałem w Konferencji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, gdzie dostępne są szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny: http://www.polskaniepodleglosc.pl. Rejestracja na Konferencję dobiega końca już 18 października 2017 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz