„Tygrys. „Król” pól bitewnych na froncie wschodnim” T. Anderson - premiera


Nakładem Wydawnictwa RM ukazała się książką Thomasa Andersona pt.: „Tygrys. „Król” pól bitewnych na froncie wschodnim”. Patronem medialnym publikacji jest Historia.org.pl - Polski portal historyczny.

Tygrys, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii. Jego zabójczo celne i skuteczne działo budziło postrach wśród czołgistów sowieckich i alianckich, i nie bez powodu – było w stanie przebić pancerz każdego ówczesnego wozu bojowego. Książka dostępna będzie od 16 października. 

W niniejszej książce, przeznaczonej dla wszystkich zainteresowanych dziejami broni pancernej, Thomas Anderson, czołowy specjalista w dziedzinie niemieckich wozów bojowych, przedstawia historię tego czołgu – od jego początków i pierwszych modeli prototypowych, po liczne warianty budowane na podwoziu „Tygrysa„. Komentuje też rozpowszechniony pogląd, że Tiger był czołgiem zanadto skomplikowanym konstrukcyjnie, trudnym do masowego produkowania oraz zawodnym w służbie frontowej – przy tym jednak na tyle ważnym, aby wielokrotnie rozstrzygać przebieg batalii z czołgami sowieckimi i alianckimi. Autor szczegółowo prezentuje mechanikę „Tygrysa„ oraz dane taktyczno-techniczne tego czołgu: jego opancerzenie, uzbrojenie i amunicję – wszystko to, co czyniło z tego pojazdu tak groźny oręż. Książka ta została zilustrowana wieloma niepublikowanymi wcześniej zdjęciami. Zawiera także wyjątki z podręczników obsługi ”Tygrysów” oraz fragmenty wywiadów z weteranami niemieckich wojsk pancernych z czasów drugiej wojny światowej i ich wspomnień, zasługuje więc na miano jedynego w swoim rodzaju hołdu dla najsłynniejszego czołgu w historii wojen.

Tytuł: „Tygrys. „Król” pól bitewnych na froncie wschodnim”
Autor: Thomas Anderson
Wydawnictwo: RM
Liczna stron: 280
ISBN: 9788377737033
Data wydania: 16 października 2017 r.
Cena: 34,99 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz