Salony muzyczne, salony poezji i koncerty - na jakie wydarzenia warto wybrać się do Łazienek Królewskich jesienią i zimą?


Łazienki Królewskie to miejsce tętniące kulturą i sztuką przez cały rok. Latem i wiosną szczególnie ciekawe są imprezy plenerowe. Jesień i zima to czas, kiedy niemal wszystkie eventy przenoszą się do wnętrza pięknego kompleksu pałacowo-ogrodowego.

Bezpłatne czwartki

Łazienki są doskonałe do spędzania wolnego czasu, szczególnie gdy aura za oknem nie zachęca do aktywności. Można wziąć udział w imprezach cyklicznych oraz uczęszczać na wydarzenia kulturalne. Warszawa jesienią i zimą tętni życiem i zaprasza do obcowania ze sztuką.

Przez cały rok w każdy czwartek wszystkie obiekty muzealne Łazienek są bezpłatnie dostępne dla zwiedzających. Darmowy wstęp obowiązuje nie tylko na wystawy stałe, ale również czasowe. Ważne jest, aby wcześniej upewnić się, czy w planowany dzień wizyty obiekt jest czynny, ponieważ możliwe są przerwy w jego pracy. Wejściówki, które upoważniają do zwiedzania można odebrać w Starej Oranżerii lub kasie Pałacu na Wyspie. Warto pamiętać, że we czwartki nie ma możliwości zwiedzania Łazienek z przewodnikiem.

Dla miłośników słowa pisanego

Salony Poezji to organizowane cyklicznie wydarzenie. Na odczyty (oraz często również śpiewanie) wierszy największych polskich autorów zapraszani są aktorzy, wokaliści oraz postaci show biznesu. W Salonie Poezji można wziąć udział za symboliczną złotówkę.

Festiwale i koncerty

W łazienkach organizowane są różnego rodzaju wydarzenia muzyczne. Regularnie odbywającą się imprezą są Spotkania muzyczne w Łazienkach. Jest to cykliczne wydarzenie poświęcone muzyce klasycznej. W tym roku jesień muzycznie zdominowana została przez jazz. Zaplanowano aż 4 koncerty największych sław polskiej muzyki jazzowej.

Wystawy, warsztaty i wykłady

Przez cały rok Łazienki Królewskie są miejscem, w którym odbywają się liczne wernisaże i pokazy. Można też zwiedzać wystawy stałe oraz obiekty, które dostępne są przez cały rok (z wyłączeniem Białego Domku). Organizowane są również spotkania, w których uczestnictwo często jest bezpłatne lub jest konieczność uiszczenia symbolicznej opłaty. Wśród nich znajdują się m. in. warsztaty dla dzieci i dorosłych, wykłady o rozmaitej tematyce oscylującej wokół historii sztuki, filozofii oraz muzyki.

Odrobina filozofii

Medytacje Filozoficzne to cykl wykładów skierowanych do osób zainteresowanych tego rodzaju tematyką. Prowadzone są przez wybitne postacie tego nurtu. Dokładny terminarz spotkań zawierający również ich tematy można znaleźć na stronie internetowej Łazienek Królewskich.

Zimowy spacer i instalacje świetlne

Na początku grudnia na głównych alejach i traktach Łazienek montowana jest instalacja świetlna. Szczególnie warto zobaczyć ją po zmierzchu lub w trakcie nocnego spaceru. Spacery organizowane są (najczęściej bezpłatnie) z przewodnikiem i konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Kmin89 pisze:

    Ach gdyby tam była jeszcze kolekcja malarstwa króla Poniatowskiego

Zostaw własny komentarz