Mikołajkowy konkurs z Agathą Christie!


Zima to najlepszy czas, by pod kocem, z kubkiem dobrej herbaty w ręku zatopić się w lekturze. A co może być lepszego niż książka mistrzyni kryminałów? 

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie książek Agathy Christie należy w terminie do 5 grudnia 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 1. Którego z bohaterów książek Agathy Christie chciałbyś poznać i dlaczego?

Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi. Wyniki już 6 grudnia!

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

 

Nagrody

Książki autorstwa Agathy Christie, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Nagroda główna:

Pakiet sześciu książek, w skład którego wchodzą:

 • Morderstwo w Orient Expressie (okładka filmowa)
 • Nemezis
 • Tajemnicza historia w Styles
 • Śmierć lorda Edgware’a
 • Godzina zero
 • Wigilia Wszystkich Świętych

Nagrody pocieszenia:

 • Cztery pojedyncze egzemplarze Morderstwa w Orient Expressie (okładka filmowa)

O książce Morderstwo w Orient Expressie

Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Czy Poirot zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? Sprawa nie należy do łatwych - każdy pasażer jest podejrzany…

 

Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autor: Agatha Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 264
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-271-5778-2
Data premiery: 2017
Cena: 29,90 zł

 

Agatha Christie (1890-1976) - autorka kilkudziesięciu bestsellerowych powieści kryminalnych. Jej książki ukazały się w miliardowych nakładach i przetłumaczone zostały aż na czterdzieści pięć języków. Głównymi bohaterami większości z nich są jedni z najbardziej znanych fikcyjnych detektywów wszech czasów: Panna Marple oraz Hercules Poirot.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

 1. Marta C. pisze:

  Mail z odpowiedzią już jest na skrzynce 😀

 2. A.Z. pisze:

  są jakieś kryteria ?

Zostaw własny komentarz