Rekonstrukcja walk o Miechowice 2018


Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „PRO FORTALICIUM” w dniu 27 stycznia 2018 r. organizuje II edycję rekonstrukcji historycznej przedstawiającej walki o Miechowice. W wydarzeniu udział weźmie 120 osób z 17-tu grup rekonstrukcyjnych z Polski, Czech oraz Słowacji.

Planowane rozpoczęcie części oficjalnej 13.30 O godz. 14.00 rozpoczęcie rekonstrukcji.

Od godziny 11.00 -13.00 Oraz po zakończeniu rekonstrukcji zapraszamy do zwiedzania wystaw przygotowanych w klasach budynku szkoły. Wystawa Śląskiego Września, Starych komputerów PC, Wystawa upamiętniająca 100-lecie kościoła pw. Bożego Ciała w Miechowicach, Wystawa sprzętu policyjnego zorganizowana wspólnie przez policjantów z Komisariatu I oraz KMP Bytom. Zapraszamy także do zwiedzania schronu.

Na miejscu będzie możliwość zakupienia grochówki z wojskowej kuchni polowej.

Wstęp wolny.

Miejsce: Miechowice
Data i godzina:  27 stycznia 2018 r., godz. 14.00
Szczegóły: facebook.com

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz