Jest ruina będzie luksusowy hotel ze SPA. Powstanie tuż pod Wawelem [Kraków]


Przy ul. Stradomskiej 12-14, tuż pod Wawelem powstanie 5-gwiazdkowy hotel. W zrujnowanej kamienicy zostanie otwarty prestiżowy obiekt należący do Autograph Collection Hotels, która jest marką należącą do Marriott International.

Autograph Collection Hotels, wizualizacja hotelu

Autograph Collection Hotels, wizualizacja hotelu

Inwestycja jest realizowana przez grupę deweloperską Angel Poland Group, która w Krakowie z powodzeniem wykonała kilka luksusowych apartamentowców. Jednym z nich  jest Angel Wawel mieszczący się również niedaleko Wawelu, w którym znajduje się 700-metrowy Apartament Królewski nazywany najpiękniejszym penthousem w Polsce.

W kamienicy, w której powstaje hotel niegdyś znajdował się szpital, urząd celny oraz siedziba wojskowego dowództwa. Na jej tyłach znajdują się pozostałości po zdesakralizowanym kościele św. Jadwigi. Niegdyś pod sąsiednim numerem 13 znajdował się „Hotel Pod Białą Różą”, w którym zatrzymywał się Honoriusz Balzak. Kamienica została kupiona od miasta za cenę 28 mln zł.

W hotelu powstanie także restauracja oraz wysoki na 9 metrów bar. Ambicją właścicieli obiektu jest by restauracja stała się jedną z najlepszych w mieście. Ponadto na terenie nieruchomości powstanie ogród o powierzchni 6 tys. m2.

Fasada kamienicy przy ul. Stradomskiej 12-14, wygląd przed remontem / fot. Zetpe0202

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Ta kamienica od lat straszyła dobrze, że będzie tam coś użytecznego

  2. Milan pisze:

    Dojazd słabo tam widzę, oczywiście autem, bo MPK dobrze skomunikowany obszar

Zostaw własny komentarz