XXII Turniej Rycerski Kożuchów & Forst 2018


XXII Turniej Rycerski Oblężenie Kożuchowa odbędzie się w dniu 26 maja 2018 r.W ramach imprezy widzowie zobaczą m.in. turnieje bojowe pod patronatem Polskiej Ligi Walk Rycerskich i konne pokazy kaskaderskie.

Turniej rozpoczyna się od średniowiecznego korowodu ulicami miasta z udziałem zaproszonych gości, odtwórców rekonstrukcji historycznych, zespołów muzyki dawnej, orszaków konnych, a przede wszystkim mieszkańców – dzieci, uczniów, przedstawicieli klubów i stowarzyszeń, rodziców, turystów w strojach nawiązujących do epoki. Po oficjalnym otwarciu, następują prezentacje artystyczne przygotowane przez kożuchowską młodzież i dzieci. W między czasie odbędą się warsztaty rzemieślnicze i historyczne, turnieje konne i bojowe, między innymi pod patronatem Polskiej Ligii Walk Rycerskich.

Turyści będą mieli możliwość zwiedzania wioski średniowiecznej. Ponadto wieczorem odbędzie się finałowa walka rycerska, teatr tańca z ogniem i teatry uliczne.

Miejsce: Kożuchów
Data i godzina: 26 maja 2018 r.
Szczegóły: zamekkozuchow.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz