DO WYGRANIA: „Wojna Dwóch Róż”


Nakładem Wydawnictwa Astra ukazała się właśnie książka Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów. W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz tej ciekawej pozycji.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie egzemplarza książki Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów należy w terminie do 24 marca 2018 r. poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 1. Co, według Szekspira, miał rzekomo wykrzyczeć Ryszard III York widząc, że przegrywa walkę podczas bitwy pod Bosworth?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Egzemplarz książki Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Astra.

Dan Jones przedstawia barwny opis wydarzeń, które złożyły się na przetasowania dynastyczne nazwane później Wojną Dwóch Róż. Poczynając od szerokiego tła politycznego, które wyjaśnia zachwianie pozycji Anglii w Europie w połowie XV wieku i genezę wojny domowej w kraju, autor prowadzi nas przez okropności i niuanse zmagań, które ostatecznie doprowadziły do zakończenia długotrwałych rządów rodu Plantagenetów i osadziły na tronie nową dynastię – Tudorów. W książce przeczytamy barwne opisy bitew i intryg, dowiemy się, kim naprawdę była Joanna d’Arc, poczujemy rozterki możnych, którzy muszą się opowiedzieć po którejś ze stron w krwawej wojnie, wiedząc, że jeśli źle wybiorą, czeka ich tragiczny koniec.

Tytuł: Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów
Autor: Dan Jones
Wydawnictwo: Astra
Liczba stron: 448
Oprawa: twarda z obwolutą
Data premiery: 2018
Cena: 59,99 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

 1. Mateusz pisze:

  Wg pytania konkursowe było co wg Szekspira powiedział Ryszard III

  Więc odpowiedź nie powinna brzmieć
  Konia! hej! konia! królestwo za konia!
  Czy odpowiedz wystarczy że jest zbliżona do oryginału z końcowe aktu sztuki ??

  • Wojtek Duch pisze:

   Odpowiedzi podawane są przez nas podawane jako przykładowe. Do każdej odpowiedzi podchodzimy w sposób indywidualny.

Zostaw własny komentarz