Trzy medale dla Polaków w rycerskim MMA. Rycerska Kadra Polski ma już 8 krążków na rycerskich mistrzostwach świata


Polacy zdobyli dziś kolejne trzy medale podczas Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB. Krzysztof Szatecki i Robert Szatecki wywalczyli srebra, a Marcin Janiszewski brąz w konkurencji Pro Fights określanej rycerskim MMA.

Robert Szatecki / fot. Szkoła Gladiatorów

Krzysztof Szatecki w kategorii +95 kg przegrał finałową walkę z Rosjaninem, a jego brat Robert minimalnie uległ reprezentantowi Wielkiej Brytanii. Natomiast Marcin Janiszewski pokonał Niemca w walce o trzecie miejsce na podium. W czterech konkurencjach Pro Fights Rycerska Kadra Polski zdobyła trzy medale. Tym samym Polacy zdobyli już 8 medali podczas trwających rycerskich mistrzostw świata.

Rycerskie MMA

Sportowe walki rycerskie w formule Pro Fights obok klasycznej walki na broń białą dopuszczają kopnięcia, obalenia czy ciosy zadane tarczą. Przez to pojedynki są bardzo dynamiczne i widowiskowe, a walka jest w pełni kontaktowa. Zawodnicy za każde uderzenie przeciwnika otrzymują 1 punkt, za jego zdestabilizowanie 2 punkty, a za przewrócenie 3 punkty. Wygrywa się albo poprzez nokaut albo na punkty. Walka trwa dwie rundy.

W konkurencji Pro Fights Polskę reprezentowało czterech zawodników, po jednym w każdej kategorii: do 75 kg – Marcin Janiszewski, do 85 kg – Robert Szatecki, do 95 kg – Bartosz Szypura, powyżej 95 kg – Krzysztof Szatecki.

Medale Polaków

Wcześniej Polska zdobyła już pięć medali: srebro Agnieszka Lasota (miecz i tarcza), srebro Marcin Waszkielis (miecz i tarcza), brąz Małgorzata Zięblińska (miecz długi) i srebro Krzysztof Szatecki (miecz długi).

Polacy drużynowo

W walkach drużynowych najlepszy wynik osiągnął skład Polska 1, który odpadł w półfinale z późniejszym złotym medalistą - drużyną Rosja 1. Każdy kraj mógł wystawić do trzech składów w rywalizacji 5 vs 5.

Klasyfikacja medalowa:

Kraj Złoto Srebro Brąz Suma
Rosja 14  3 5 22
Ukraina 1 7 3 11
Wielka Brytania  1 1 2
Polska 5 3 8
USA 1 1
Niemcy 1 1
Holandia 1 1

Mistrzostwa 2018

W maju we Włoszech i Szkocji odbędą się mistrzostwa świata w rycerskich walkach sportowych. Rycerska Kadra Polski jako jeden z faworytów weźmie udział w finałach obu federacji, do których należy. Najpierw w dniach 3-6 maja Federacji HMB we Włoszech, następnie w dniach 10-13 maja Federacji IMCF w Szkocji.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Rosjanie maja prawie profesjonalna lige... sa poza zasiegiem... to monotonne

 2. Anonim pisze:

  Odbija sobie w Szkocji, gdzie nie bedzie Rosjan

 3. Gall Anonim pisze:

  Pamiętam jak Robert szatecki walczył na turnieju z Rosjaninem sporo wyższym i ciezszym, Rusek przycisnął Roberta i nabijał punkty.

  • Rycerz pisze:

   Tutaj walka była bardziej wyrównana. Niedużo brakło Robertowi by pokonał Brytyjczyka. Jego brat z Rosjaninem natomiast przegrał bardzo wyraźnie.

Zostaw własny komentarz