Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 81-84 historycznej telenoweli TVP


Korona Królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Produkcja jest zaplanowana na 84 odcinków trwających po 30 minut.

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 81
(czwartek 17 maja, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga podupada na zdrowiu z powodu postu i noszenia włosiennicy. Elżbietka z niepokojem obserwuje babcię. Kazimierz postanawia rozpocząć budowę nowych murów obronnych, a także kościołów i zamków.

Korona Królów odcinek 82
(poniedziałek 21 maja, godz. 18:30 TVP1)

Po przyjrzeniu się życiu w klasztorze Elżbietka rezygnuje z planów zostania mniszką. Korzystając z powrotu do Krakowa biskupa Grota, do zamku potajemnie dociera Henryk. Realizuje swój okrutny plan.

Korona Królów odcinek 83
(wtorek 22 maja, godz. 18:30 TVP1)

Na dworze trwa uczta weselna Jaśka i Ofki. Na Wawel przyjeżdża Bolko w towarzystwie małżonki. Henryk morduje sługę. Przebrany za niego ukrywa się na zamku. Dochodzi do zamachu na życie króla.

Korona Królów odcinek 84
(środa 23 maja, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawelu trwa uroczystość pożegnania zaufanego człowieka króla. W tym samym czasie dociera tam kolejna tragiczna wiadomość. Okazuje się, że Eufemia, żona księcia Trojdenowicza, została otruta.

Korona Królów odcinek specjalny
(czwartek 24 maja, godz. 18:30 TVP1)

Podsumowanie pierwszej serii produkcji historycznej, przedstawiające najważniejsze chwile w życiu Kazimierza Wielkiego - od zaręczyn z księżniczką Aldoną Giedyminówną, do śmierci jego matki Jadwigi.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

16 komentarzy

 1. Danuta pisze:

  Czekam na drugi sezon

 2. Anna pisze:

  Kochani Twórcy tego pięknego,ciekawego serialu historycznego
  Chyba nie zostawicie nas na tych tylko 84 odcinkach..bardzo prosimy o dalsze odcinki.Oglądamy ten film z całą rodziną..moi znajomi,sąsiedzi również z wielkim zainteresowaniem. Czekamy z niecierpliwością na godz.18:30 od pon-czw. na emisję kolejnego odcinka i następne odcinki..Bardzo,bardzo prosimy !

 3. zwierzyniecki pisze:

  jak podał portal finansowy money.pl koszt produkcji jednego odcinka to ok.200 tys.zł czyli 250 razy taniej niż odcinek„gry o tron’.....patrzmy więc i z tej perspektywy na telenowelę...

 4. Violetta pisze:

  Bardzo czekam na następne odcinki
  ‚gdyby tak ciekawie uczono na historii w szkole,bardzo się cieszę że powstał ten serial
  pozdrawiam

 5. francopilot pisze:

  wakacyjna przerwa dobrze zrobi;ujadający przeciwnicy uspokoją się i znajdą jakiś nowy „obiekt” ataków,zwolennicy odetchną od emocji i akcji;może przeczytają jakąś historyczną książkę o tamtych czasach,aby lepiej je poznać..a wakacje to nie czas na codzienne wysiadywanie przed ekranem,inaczej organizujemy sobie wtedy życie:odpoczywamy,podróżujemy...a Krzyżacy przegrali proces,ale odwołają się od wyroku;umrze królowa-matka,a plany ożenku Kazimierza z Małgorzatą Luksemburską,przerwie nagła smierć niedoszłej żony....wiele się jeszcze wydarzy....zapewne już w 2-gim sezonie!

 6. WIESLAWA pisze:

  Tak to piekny film i piekna nasza historia ktorej obecnie dzieci nie znaja a szkoda ja sie tego uczylam mam 60 at i ja dziecko czekam na kazde nowe odcinki a w niedziele juz szukam na kompie zeby zobaczyc pozdrawiam i polecam

 7. francopilot pisze:

  powtórki idą na TVP Historia

 8. Danuta pisze:

  Bez królowej Anny zrobiło się smutno i dwór jakby podupadł, ale król wraca do rządzenia i jest ok!

 9. józef pisze:

  Król powinien postarać się o żonę

  • zwierzyniecki pisze:

   przedłużenie dynastii to sprawa zasadnicza dla każdego władcy;plany ponownego małżeństwa podjęto zaraz po smierci Anny;ożenek z Małgorzatą Luksemburską/córką króla Czech/wdową po księciu bawarskim-nie doszedł do skutku z powodu jej smierci...w 1341 król poślubił Adelajdę-ksieżniczkę heską...ale to jeszcze nie koniec problemów małżeńskich Kazimierza....

 10. Piotr pisze:

  Oj tak, król postarał się o żonę. Tylko jak to opisywał choćby Paweł Jasienica to hmmm.......
  Proponuję przeczytać końcówkę książki Polska Piastów.

  • francopilot pisze:

   literatury historycznej n.t.panowania Kazimierza jest sporo;np.monografia J.Wyrozumskiego-„Kazimierz Wielki” czy opracowanie J.Dąbrowskiego-‚K.W.tworca korony królestwa polskiego’-także „Polska Piastów”/obejmująca szerszy okres historii/P.Jasienicy;jest przystępnie napisana-opowiesc historyczna Kraszewskiego’Król chłopów” z 29-tomowego cyklu „z dziejów Polski’,a dla bardziej „zaciętych” historycznie-‚Roczniki”J.Długosza/różne opracowania/

 11. Maria pisze:

  Super , można oglądać i przypomnieć sobie historie naszego kraju proszę o wiecej

 12. zwierzyniecki pisze:

  gazeta Fakt/polskojęzyczna wersja niemieckiego tabloidu das Bild/ jest „w szoku”;aktor Mateusz Król odchodzi z serialu!?wcześniej” Fakt” alarmował;„zabiją królowę Annę”!kto zabije?realizatorzy filmu?przecież królowa Anna umarła w 1339r!a teraz wyraża„radość’,że serial „sie sypie”;usmiercono najpierw Annę,potem Jadwigę-więc nie ujrzymy już aktorek,które odtwarzały te role;muszą odejśc;jak tak mozna?czytajcie Fakt;jako dziecko znalazłem po wojnie starą gazetę niemiecką;wykładaliśmy nią półki w zniszczonej szafie;dziwiłem sie,że niemiecka gazeta jest w jezyku polskim!Teraz-na starość- się nie dziwię!

 13. Gosia123 pisze:

  Przypadkowo trafilam na serial.
  chala straszna!!!

  Mlodzi aktorzy graja beznadziejnie
  Zachowuja sie i mowia jak wspolczesnie zyjacy w 21 wieku:(((
  Ot polska wersja brazylijskiego serialu.
  Jak rezyser mogl pozwolic, na taka beznadziejna gre,tych mlodych aktorow?!
  Moze to niskobudzetowka?
  Masakra!
  Nie wierzylam opiniom w necie.
  Teraz wiem ‚ze to prawda.

Zostaw własny komentarz