Noc Muzeów - Rzemieślnicy i kupcy w średniowiecznym Chrzanowie


Noc Muzeum w Chrzanowie jest cykliczną imprezą organizowaną w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Rzemieślnicy i kupcy w średniowiecznym Chrzanowie”.

Program wydarzenia zawiera m.in.: wykład o tematyce historycznej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, inscenizacje, pokazy rzemiosła, prezentacja realiów życia codziennego (stroje, rekwizyty, broń), zwiedzanie wystawy stałej poświęconej historii Chrzanowa. Noc Muzeów skierowana jest do szerokiego grona odbiorców z Powiatu Chrzanowskiego, każdej grupy wiekowej. Nasi goście dowiedzą się jakie były realia mieszczan z małego miasta, jakimi profesjami zajmowali się chrzanowscy rzemieślnicy, nie zabraknie również Informacji o mrocznej stronie epoki średniowiecza oraz muzycznych nawiązań do współczesności. Najmłodsi ( i nie tylko) uczestnicy będą mogli popróbować swych sił m.in. w garncarstwie, kaligrafii gęsim piórem, czy też wziąć udział w grach i zabawach jakie były znane naszym przodkom. Dla wytrwałych w łamigłówkach opracowaliśmy zabawę interaktywną, w której mogą uczestniczyć całe rodziny.
Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również kolejne wydanie okolicznościowej gazety „Kurier Muzealny”.
Impreza przygotowana została we współpracy z: Teatrem Rozrywki „Trójkąt”, Bractwem Rycerskim Zamku Będzin, II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie im. K.K. Baczyńskiego

Na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy wstęp jest wolny.

Program:
Czas trwania: 16.00-22.00
Miejsce: budynek główny muzeum ul. Mickiewicza 13

16.00 – 17.00 „Praca w mieście. Zawody i zajęcia mieszczan chrzanowskich”, dr Dorota Żurek
17.00 – 18.00 Spektakl teatralny „Za siedmioma wiekami”, Teatr Rozrywki Trójkąt
18.00 – 18.30 Pokaz mody średniowiecznej, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
18.30 – 19.00 Pokaz alchemika część I – woda, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
19.00 – 19.30 Inscenizacja „Średniowieczny dance macabre”, II LO w Chrzanowie
19.30 – 20.30 Gry i zabawy średniowieczne, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
20.30 -  21.00 Pokaz alchemika, część II - ogień, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
21.00 – 21.30 Film „Muzea utracone”
21.30 – 22.00 Pokaz tańca i nauka tańca, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin

Ponadto: 16.00-22.00 Budynek główny

Zwiedzanie ekspozycji stałej w muzeum; prezentacja rekonstrukcji dawnych warsztatów rzemieślniczych; warsztaty dla dzieci i dorosłych; prezentacja dawnego uzbrojenia i przedmiotów codziennego użytku; gra interaktywna dla dzieci.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz