Wiedźmin od Netflixa zawita do zamku w Rabsztynie? Twierdza jedną z możliwych lokacji serialu


Lauren S. Hissrich będąca scenarzystką serialu Wiedźmin produkowanego przez Netflixa odwiedziła zamek w Rabsztynie pod Olkuszem. Czy to oznacza, że Geralt z Rivii odwiedzi Małopolskę? Są na to duże szanse!

Zamek w Rabsztynie / fot. Łukasz Śmigasiewicz/Wikipedia

Serial Wiedźmin oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego ma być na wskroś słowiański. Producenci chcą wiernie odtworzyć klimat z książek polskiego autora. Już oficjalnie Hissrich potwierdziła, że zdjęcia do serialu na pewno będą kręcone w Europie Wschodniej.

Scenarzystka na Twitterze co jakiś czas dzieli się z fanami Wiedźmina informacjami dotyczącymi serialu. Są to chociażby fragmenty scenariusza i opisy charakteru postaci, które zostaną wykreowane na ekranie. Zdjęcia nie ruszyły, nie wiemy także kto zagra główne role za to pewne jest, że obecnie twórcy szukają serialowych lokacji. Zatem wątpliwe, by Amerykanka odpowiedzialna za Wiedźmina, wybrała się do malutkiego Rabsztyna, tak po prostu by zobaczyć tamtejszy malowniczy zamek.

Nie jest oczywiście pewne, czy twierdza spod Olkusza pojawi się w serialu, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze uwagi na pewno jest poważnie brana pod uwagę. Nie trzeba dodawać, że taki wybór przy sukcesie serialu oznaczałby jedno. Turystyczny boom w Rabsztynie, może nawet podobny do tego, który przeżywają lokacje z Gry o Tron? Tylko jaką z twierdz świata wiedzmińskiego mógłby odegrać rabsztyński zamek?

Czytaj także:

* * *

Buzz Historia to najciekawsze materiały o historii z całego świata. Codziennie publikujemy dla Was newsy, byście mogli złapać chwilę wytchnienia czytając przygotowane przez nas materiały. Szukamy wiadomości ciekawych, dowcipnych, zaskakujących lub wywołujących w nas emocje. Jeśli znacie historie podobne jak ta, nie wahajcie się tylko powiedźcie nam o nich. Drodzy czytelnicy! Wasz głos jest dla nas najważniejszy dlatego komentujcie lub piszcie do nas na adres redakcja@historia.org.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. rapax pisze:

    A profilu ma Ogrodzieniec

  2. rapax pisze:

    Przepraszam NA Twitter ma Zamek w Ogrodzieńcu konkretnie na podzamczu - ruiny - STAWIAM NA OGRODZIENIEC

Zostaw własny komentarz