Aleksandra Przesław w Koronie królów zagra drugą żonę Kazimierza Wielkiego - Adelajdę Heską


W drugim sezonie Korony królów drugą żonę Kazimierza Wielkiego - Adelajdę Heską zagra Aleksandra Przesław. Natomiast w roli polskiego króla zamiast Mateusza Króla wystąpi Andrzej Hausner.

Aleksandra Przesław jako Adelajda Heska : fot. Mateusz Makowski, TVP

Jak już w czerwcu informowaliśmy Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę aktora grającego Kazimierza Króla. W drugim sezonie będzie nim Andrzej Hausner. Teraz TVP podała nazwisko aktorki, która u boku Hausnera zagra jego żonę. Będzie nią 24-letnia Aleksandra Przesław.

Pierwszy sezon Korony królów zakończył się śmiercią Aldony Anny, którą zagrała Marta Bryła. Adelajda Heska nie była dla Kazimierza szczęśliwą żoną. Jeszcze za jej życia dwukrotnie brał za żony inne kobiety popełniając bigamię.

Aleksandra Przesław jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Do tej pory widzowie mogli ją oglądać w kilku filmach i serialach, ale tak naprawdę rola w Koronie królów będzie pierwszą, która może jej przynieść duży rozgłos. Postać Adelajdy będzie jedną z głównych ról drugiego sezonu.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Aktor pisze:

  Mało znana aktorka więc dla niej Korona będzie wóz albo przewóz, jej gra będzie mocno komentowana

 2. WOW pisze:

  Przepiękna aktorka, wygląda jak Adelajda, wiem wiem, nie znamy jej wizerunku, ale z opisu tej postaci własnie tak bym ją sobie wyobrażał.

 3. Miss pisze:

  Przepięknej urody kobieta, ciekawe czy będą sceny w negliżu 😛

 4. Adam pisze:

  Piękna kobieta. Fajnie , że została wypatrzona i obsadzona w roli królowej.

 5. diiid pisze:

  Przeciętna, wygląda na więcej niż 24....ale Adelajda nie była ładna, Kazik ją odesłał z powodu braku urody, aktorka grająca Aldonę zagrała fantastycznie, ta średnio, ale nie słabo...słaby jest scenariusz....dialogi!

 6. Bilbo pisze:

  Pod względem historycznym aktorka grająca Adelajdę heską kompletnie nie pasuje do pierwowzoru tej postaci.

Zostaw własny komentarz