Dziś w TVP1 film Wołyń Wojciecha Smarzowskiego


Film Wołyń Wojciecha Smarzowskiego opowiadający brutalną historię rzezi wołyńskiej dziś o 20.10 zostanie po raz pierwszy wyemitowany w Telewizji Publicznej.

Opis filmu

Wiosna, 1939 rok; mała wołyńska wioska zamieszkana przez Ukraińców, Polaków oraz Żydów. 17-letnia Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze (Vasili Vasylyk). Ojciec (Jacek Braciak) postanawia jednak wydać ją za zamożnego polskiego gospodarza, wdowca z dwójką dzieci - Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik).

Wkrótce następuje wybuch wojny. To wydarzenie całkowicie zmienia życie wioski. Zosia zostaje świadkiem, a później również uczestniczką tragicznych wydarzeń, które wywołane są wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków ma miejsce latem 1943 roku.

Gdzie i kiedy oglądać?

Niedziela, 8 lipca 2018 r. , TVP1, godz. 20.10.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

 1. Bilbo pisze:

  Dobry pomysł TVP, choć osobiście wolałem nie oglądać.

 2. Michał Sybirak pisze:

  24. Nowenna Pompejańska za Polskę

  Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie (od 14 lipca do 5 września). Dzielimy tajemnice pomiędzy uczestnikami jak w kółkach różańcowych, więc „początkujący„ oraz mający dużo innych modlitw i obowiązków mogą brać do rozważania po 1 dziesiątku. Natomiast ”doświadczonych” gorąco zachęcam brać więcej – po 2-3, a najlepiej – po całej części (5 dziesiątek). Może to być, oczywiście, nawet cały różaniec.

  Zgłaszać się można na mail msybirak@gmail.com lub na Forum, gdzie są podane szczegóły:
  https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-24

Zostaw własny komentarz