Powstaje film Piłsudski z Borysem Szycem w roli tytułowej


Trwają pracę nad filmową biografią Józefa Piłsudskiego. W produkcji w reżyserii Michała Rosy główną rolę zagra Borys Szyc. Termin premiery planowany jest na listopad 2019 r.

Józef Piłsudski (zdjęcie z lat 1915-1918)

Fabuła

Film Piłsudski nie będzie pełną biografią marszałka. Jego fabuła oprze się na latach 1901-1914, czyli działalności Piłsudskiego w Polskiej Partii Socjalistycznej.

Najpewniej akcja filmu rozpocznie się od aresztowania lub ucieczki Piłsudskiego z więzienia, do którego został wtrącony za działalność konspiracyjną. Przy pomocy działaczy PPS udało mu się z niego uciec 14 maja 1901 r. Natomiast jego zakończenie będzie związane z wymarszem z Krakowa Pierwszej Kompanii Kadrowej, które nastąpiło w dniu 6 sierpnia 1914 r.

Twórcy i obsada

Produkcją Piłsudskiego zajęło się Studio Filmowe Kadr. Reżyserem filmu został Michał Rosa. Z kolei za zdjęcia odpowiada Piotr Śliskowski. Zdjęcia planowane są na okres od sierpnia 2018 do lutego 2019. Natomiast termin premiery przewidywany jest na listopad 2019 r.

Szyc Piłsudskim

Borys Szyc pochwalił się na swoim koncie na Instagramie charakteryzacją do roli Piłsudskiego. Widać na nim, że aktor przeszedł prawdziwą metamorfozę. Na zdjęciu z charakteryzatorni Szyc prezentuje się z krzaczastymi brwiami oraz bujną fryzurą i brodą.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. gowno pisze:

    GUWNO

Zostaw własny komentarz