Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów nie odbędzie się? Szukamy kandydata


Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów to prestiżowa konferencja, która doczekała się aż dwudziestu sześciu edycji. Istnieje ryzyko, że w 2019 roku nie dojdzie do spotkania studentów z całego kraju.

Dwudziesty szósty zjazd zorganizował Uniwersytet Łódzki, który podczas sejmiku kończącego obrady, przekazał organizację Uniwersytetowi Pedagogicznemu im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wkrótce po tym przedstawiciele UP zakomunikowali jednak, że nie będą w stanie zorganizować największej studenckiej konferencji, dotyczącej historii.

Oznacza to, że kolejny, dwudziesty siódmy OZHS stanął pod znakiem zapytania. Jego bytność została zagrożona, wobec czego jako wieloletni patron medialny Zjazdu włączamy się w akcję poszukiwania kolejnego organizatora.

Zgłoszenia można wysyłać na adres naszej redakcji (redakcja@historia.org.pl) lub kontaktować się bezpośrednio z organizatorami poprzedniej imprezy (26ozhs@gmail.com).

Nie pozwólmy zakończyć pięknej, wieloletniej tradycji. OZHS to jedna z największych konferencji studenckich, w której panele dyskusyjne były połączone z integracją środowiska oraz poznawaniem lokalnych atrakcji turystycznych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Dziekany pisze:

  Trochę przypał, że nikt nie chce zorganizować takiej konferencji

  • Organizator pisze:

   Jako członek komitetu odpowiedzialnego za jeden z poprzednich zjazdów powiem, że organizacja OZHSu to wielkie przedsięwzięcie, a wobec różnych negatywnych czynników tj. wejście w życie ustawy 2.0 czy widoczne mniejsze zaangażowanie młodszych roczników taki obrót spraw nie zaskakuje.

 2. bu pisze:

  niech się UJ z UP dogada i zrobią razem

  • Anonim pisze:

   Nie wiem czy nie ma za mało czasu i czy UJ na rękę jest podanie ręki i wzięcie na siebie organizacji sporej konfy

Zostaw własny komentarz