KS Rycerz zwycięzcą I turnieju PLWR sezonu 2018/2019. Świetny debiut Legendy Północy


Ubiegłoroczny zwycięzca Polskiej Ligi Walk Rycerskich ponownie potwierdził swoją dominację. W otwierającym nowy sezon turnieju w Grunwaldzie zajął pierwsze miejsce przed drużynami Warsaw Hunters oraz Legendy Północy.

KS Rycerz mistrzem Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2017/2018

Grunwaldzki turniej jest pierwszym z pięciu zmagań zaplanowanych na sezon 2018/2019. Wygrała go drużyna KS Rycerz mając w swym składzie wielu reprezentantów krajów. W finale pokonując zespół Warsaw Hunter, który w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w lidze. Natomiast trzecie miejsce  w Grunwaldzie wywalczyły Legenda Północy przed czwartymi Sierotkami. Dalsze miejsca zajęły: RKS Silesia, Niepokorni Orzesze oraz Lwy Lublin.

W tym gronie szczególne ukłony należą się Legendzie Północy, będącej nowym zespołem powstałym z zawodników związanych z Rycersk Reprezentacją Warmii i Mazur i Fabryki Świń. Jak sami podkreślają ich celem było „stworzenie teamu, którego zadaniem będzie rzucenie wyzwania istniejącym dotychczas drużynom oraz zjednoczenie wszystkich walczących w PLWR na szeroko pojętej Północy”. Zajęcie trzeciego miejsca w Grunwaldzie pokazało, że nie były to słowa rzucone na wiatr.

Kolejny turniej odbędzie się 13 października w Szczecinie. Swój udział zapowiedziała polska czołówka rycerstwa sportowego, a także gościnnie drużyny z Niemiec i Czech.

Polska Liga Walk Rycerskich

Turnieje Ligowe Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR) to starcia drużyn klubowych w formule 5vs5. Turnieje są podzielone na dwie fazy: walki w grupach oraz fazę pucharową, kiedy najlepsze drużyny turnieju zmierzą się w walce o miejsca na podium. Pojedynek wygrywa drużyna, która obali na ziemię przeciwników. W tym celu stosując uderzenia bronią, ciosy, obalenia itp. Zmagania PLWR trwają od września do marca, gdy w różnych miastach polski odbywają się turnieje. Najlepsi zawodnicy wybierani są do Rycerskiej Kadry Polski (RKP), która reprezentuje Polskę na imprezach rangi mistrzostw świata. Polscy zawodnicy należą do światowej czołówki, a RKP zajmuje czołowe miejsca w klasyfikacjach medalowych mistrzostw. Sportowy charakter zmagań podkreśla członkostwo RKP w Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Knight pisze:

    KS Rycerz to je potęga, ale dobrze, że powstało
    Warsaw Hunters, można liczyć na mocno wyrównaną walkę w każdym z turniejów

Zostaw własny komentarz