IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie”. Lublin, 13 grudnia 2018 r.


Tematyką IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie jest codzienne życie ludów zamieszkujących tereny antycznej i średniowiecznej Europy. Wydarzenie te, bez wątpienia, będzie idealną okazją do wymiany poglądów na temat tradycji i obyczajów ówczesnej ludności, początków rozwoju medycyny oraz wynalazków, które wstrząsnęły światem. 

Konferencja będzie znakomitą okazją do nawiązania merytorycznej dyskusji na temat życia codziennego antycznych i średniowiecznych Europejczyków. Wieloaspektowość tego zagadnienia sprawia, że jest to tematyka nad wyraz interesująca. Konferencja jest realizowana z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

W IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Codzienność w antycznej i średniowiecznej Europie  wezmą udział pracownicy naukowi, doktoranci, studenci oraz pasjonaci historii, archeologii oraz nauk pokrewnych. Wystąpienia będą dotyczyły między innymi czasu wolnego, rozrywek i przyjemności, a także tradycji i zwyczajów. Ponadto będzie możliwość poznania zwyczajów kulinarnych, środków transportu, przestrzeni domowej, czy relacji człowiek-natura w antyku i średniowieczu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.historiacodziennosci.pl/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz