Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 181-190 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 181
(wtorek 26 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Ludwik wraca na Wawel. Celem jego wizyty jest zjednanie sobie sojuszników na dworze Kazimierza. Król przypomina krewnemu o obiecanej sukcesji swojego tronu. Jeśli będzie miał syna, zgodnie z umową odsprzeda Ruś Węgrom, w przeciwnym razie - Ludwik stanie się jedynym spadkobiercą. Książę, mimo początkowej niechęci, zgadza się odnowić sojusz polsko-węgierski. Jan Jura wypełnia rozkaz Kazimierza. Ma obserwować królewskich urzędników, by zapobiec buntowi.

Korona Królów odcinek 182
(środa 27 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Lipiec 1351 roku. Wojska Kazimierza przygotowują się do podboju Rusi. Polaków wspiera armia Ludwika Węgierskiego. Krewny polskiego władcy przypomina urzędnikom o obietnicy sukcesyjnej wuja. Ci zachowują dystans do siostrzeńca króla. Między Ludwikiem a Kazimierzem narasta napięcie. Obaj rywalizują ze sobą o przywództwo nad połączonym wojskiem polsko-węgierskim. W tak dramatycznej sytuacji Pełka odkrywa romans swojej żony z Kazimierzem.

Korona Królów odcinek 183
(czwartek 28 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Pełka i Niemierza zostają posłani w pokojowych zamiarach do Olgierda. Kazimierz z niecierpliwością oczekuje ich posłannictwa. Liczy, że uda mu się powstrzymać niepotrzebny rozlew krwi. Rycerze trafiają jednak do niewoli Kiejstuta. Okrutnik poćwiartowane ciała Pełki i Niemierzy każe wysłać polskiemu władcy jako litewską odpowiedź na zuchwałe czyny Kazimierza.

Korona Królów odcinek 184
(poniedziałek 4 marca, godz. 18:30 TVP1)

Wieść o tragicznej śmierci Pełki i Niemierzy dociera do Kazimierza. Król chce krwawo pomścić swoich posłańców. Jego plany niweczy choroba, która odbiera siły polskiemu władcy. Brat Wojciech wyrusza z ciałami zamordowanych do Krakowa. Olgierd poznawszy bolesną prawdę, wysyła list do Elżbiety, w którym potępia tę bestialską zbrodnię. Jednocześnie zastrzega, że z mordem dokonanym przez Kiejstuta nie miał nic wspólnego. Kunegunda obawia się konfliktu ojca z ukochanym wujem.

Korona Królów odcinek 185
(wtorek 5 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 186
(środa 6 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 187
(czwartek 7 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 188
(poniedziałek 11 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 189
(wtorek 12 marca, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 190
(wtorek 13 marca, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Julik pisze:

  O jeju😥

 2. irka pisze:

  Egle bardzo dobrze gra, dobra aktorka

 3. jozef, pisze:

  obsada aktorska znakomita

 4. jarek pisze:

  Egle dobra aktorka

 5. egle pisze:

  Adelajda najlepsza

 6. zwierzyniecki pisze:

  trochę pozmieniano losy bohaterów;Niemierzy czy Spycimira....udramatyzowano.....tylko dlaczego tak tragicznie?

Zostaw własny komentarz