Konferencja: „Czas - Przestrzeń - Człowiek w sporcie” - zaproszenie


Do Krakowa w dniach 11-12 kwietna już trzeci rok z rzędu przyjdą młodzi badacze dziejów sportu. Celem tegorocznej konferencji jest spojrzenie na sport oraz jego historię w kontekście czasu i przestrzeni.

Czasu i jego wpływ na rozwój poszczególnych dyscyplin oraz zespołów i przestrzeń będącej integralną częścią każdej dyscypliny sportowej oraz ludzi – zarówno będących w swoich dyscyplinach legendami, jak i lokalnych bohaterów, którzy budzą dumę w niewielkich społecznościach. W tym roku chcemy spojrzeć na problematykę z różnych perspektyw, dlatego też zapraszamy nie tylko historyków, ale wszystkie osoby zainteresowane dziejami sportu.

Nasza konferencja rozwija się z roku na roku, o czym świadczy coraz większa liczba zgłoszeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, organizatorzy postanowili w tym roku przedłużyć obrady do dwóch dni. Pozwoli to większej liczbie badaczy przedstawić wyniki swych badań. Gościem naszej konferencji będzie prof. Eligiusz Małolepszy z Uniwersytetu Jana Długosza, który wygłosił wykład ekspercki pt. Kultura fizyczna i turystyka w   województwie wołyńskim w latach 1921-1939

O wysokim poziomie konferencji świadczą patronaty, organizacji które nam zaufały kolejny rok z rzędu. Patronat honorowy nad konferencją objęły Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS RP oraz księgarnia Sendsport.

Na zgłoszenia czekamy do 17 marca. Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/353440711912390/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz