„Miłość Bogów” R. Dębski - premiera


Nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów ukazała się książka autorstwa Rafała Dębskiego pt.: „Miłość Bogów”. Patronat medialny nad publikacją sprawuje Historia.org.pl - Polski Portal Historyczny.

Materiały wydawcy

Po niespełna trzydziestu latach od krwawego buntu palatyna Awdańca kraj znów pogrąża się w wojnie domowej. Tym razem młodsi bracia powstają przeciwko seniorowi i zmuszają go do ucieczki. Władysław, zwany później Wygnańcem, znajduje schronienie w Saksonii. Lecz nie dane mu jest zaznać spokoju. Krew i cierpienia, którymi w przeszłości nasiąkła ta ziemia wracają, aby upomnieć się o swoje. Siły ciemności budzą strzygi, wilkołaki i inne potwory, wlewają w zmarłych upiorne pozory życia. Nadchodzi czas próby. Próby miłości bogów do ludzi i ludzi do siebie nawzajem. A może chodzi jeszcze o coś więcej?

Książka jest zamknięciem trylogii zapoczątkowanej przez „Kiedy Bóg zasypia„ oraz ”Jadowity miecz” i obowiązkową pozycją dla każdego fana twórczości Rafała Dębskiego.
O autorze: Rocznik ’69, autor kilkudziesięciu opowiadań i powieści, spora część z nich wpisuje się w nurt literatury fantastycznej. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia. Jest również – o zgrozo – genetycznym leniem. Może właśnie dlatego bardzo dużo pracuje – żeby mieć jak najszybciej z głowy to, co tak czy inaczej musi wykonać. I – jak to często się dzieje w przypadku ludzi naprawdę leniwych – robota bardzo go kocha i zawsze potrafi odnaleźć. Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce„ opowiadaniem Siódmy liść. Potem współpracował z „Feniksem„ oraz „Magią i Mieczem„. Potem rzucił się w objęcia „Science Fiction” (obecnie „Science Fiction Fantasy i Horror”), drukował także w ”Gazecie Rycerskiej” i paru innych pismach niekoniecznie związanych z fantastyką. W 2005 roku ukazał się jego debiut powieściowy ”Łzy Nemezis”. Obecnie sprawuje opiekę nad „Science Fiction Fantasy i Horror” jako redaktor naczelny pisma.
Tytuł: „Miłość Bogów”
Autor: Rafał Dębski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron:342
ISBN: 9788379644629
Data premiery: 25 października 2019 r.
Cena: 42,90 zł

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz