Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 301-310 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 301
(czwartek 12 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło zapowiada, że będzie prowadził twarde i niezależne rządy. Spytek zaczyna go uczyć respektu dla szlachty. W Lublinie trwa ostra dyskusja, Dobiesław, namawiany przez Gniewosza, podsyca emocje. Mimo to Jagiełło jednogłośnie zostaje obwołany królem. Jadwiga jest już pogodzona z tym, że zostanie żoną poganina. Pisze pożegnalny list do Wilhelma. Mścichna tęskni za Janem z Kleparza. Krystyna podejrzewa Raganę/Małgorzatę o czary.

Korona Królów odcinek 302
(poniedziałek 16 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Wielki mistrz krzyżacki nie zgadza się zostać ojcem chrzestnym Jagiełły. Na Wawelu trwa dyskusja, kogo w takim razie wybierze król. Jagiełło tymczasem zamierza skorzystać z wróżb Ragany. Na poszukiwanie kobiety wysyła Skirgiełłę. Jadwiga przygotowuje się do spotkania z przyszłym mężem. Już pierwsze spojrzenie i pierwsza rozmowa zwiastują, że oboje dojdą do porozumienia.

Korona Królów odcinek 303
(wtorek 17 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło szuka godnego ojca chrzestnego. Odrzuca kandydaturę Opolczyka i wygania go z zamku. Eufemia postanawia walczyć o swoją pozycję na wawelskim dworze. Jadwiga poleca Margit, by pozbyła się wszystkich pamiątek po Wilhelmie. Jan z Kleparza wciąż zabiega o względy Mścichny. Na zamek przybywa Gabija. Wzruszona spotyka się z Jagiełłą i Jadwigę. Kobieta umiera na rękach króla.

Korona Królów odcinek 304
(środa 18 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga ułaskawia Cztana z Borowiny, chcąc tym pokazać Jagielle, jak być miłosiernym. Książęta litewscy oddają cześć pogańskim bóstwom. Ich zebranie przerywa ksiądz Mikołaj Trąba, który wygłasza efektowną katechezę. Jagiełło mianuje go swoim kapelanem. Esterka wspiera Jana z Kleparza w jego staraniach o Mścichnę. W karczmie pojawia się ranny Zawisza z Oleśnicy. Skradziono mu list Jadwigi do Wilhelma.

Korona Królów odcinek 305
(czwartek 19 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło niszczy bez czytania przechwyconą korespondencję Jadwigi. Odbywa się jego chrzest. Po ceremonii Władysław szczerze rozmawia z Jadwigą, która przyznaje się mu, że wysłała list do Habsburga. Radlica i Bodzanta zawiązują sojusz przeciw Trąbie, który oficjalnie zostaje kapelanem króla. Ragana znalazła się w niebezpieczeństwie. Skirgiełło chce jej pomóc. Wierzynek szpieguje na rzecz Krzyżaków. Litewscy książęta budzą zainteresowanie na dworze.

Korona Królów odcinek 306
(poniedziałek 23 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło coraz bardziej poddaje się urokowi pięknej Jadwigi. Jednocześnie niepokoi go fakt, że ukochana zwleka z oficjalnym ogłoszeniem zerwania zaręczyn z Habsburgiem. Urszula i Grzymek stają się ofiarami napadu zbójców. Regina w porę alarmuje Niemierzę, który przybywa na ratunek i przepędza napastników. Niespodziewanie na miejscu utarczki mężczyzna znajduje porzuconych przez jednego z nich nóż z herbem. Mścichnie imponuje to, że Jan z Kleparza dla niej uczy się sztuki walki. Śmichna zaś jest pod wrażeniem księcia Wigunta. Nie podoba się to jednak Eufemii. Zdesperowany Przedbór z Brzezia szuka męża dla Mścichny.

Korona Królów odcinek 307
(poniedziałek 30 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Eufemia namawia Jadwigę, by stanęła przed ołtarzem jako król Polski i walczyła o swoją pozycję przy mężu. Jagiełło wzywa na Wawel Raganę. Chce poznać znaczenie swoich snów. Luca Visconti uprzedza Dobiesława, że ślub bez zapłaty może okazać się nieważny. Engelhard i Wallenrod debatują na temat tego, czy atakować Litwę. Między Jadwigą i Jagiełłą dochodzi do przedmałżeńskiej sprzeczki, ale ostatecznie dochodzi do ślubu.

Korona Królów odcinek 308
(wtorek 31 grudnia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga i Jagiełło spędzają noc poślubną. Felicja i Eufemia udzielają królowej rad, jak być dobrą żoną. Dobiesław i Gniewosz z Dalewic szukają złota Habsburgów. Regina chce zainwestować skarb w interesy Nikodema, ale boi się klątwy. Zollner organizuje wyprawę na Litwę i wysyła Engelharda z samobójczą misją do Krakowa.

Korona Królów odcinek 309
(środa 1 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

4 marca 1386 roku Jagiełło zostaje ogłoszony królem. Engelhard przywozi życzenia od wielkiego mistrza krzyżackiego, jednocześnie spiskuje z Witoldem i wyznacza kolejne zadanie Wierzynkowi. W Krakowie pojawia się Hanul. Jest świadkiem tego, jak Wierzynek intryguje z Krzyżakami. Witold rozpoznaje Niemierzę, a Skirgiełło przynosi złe wieści: Wilno zostało napadnięte przez Krzyżaków.

Korona Królów odcinek 310
(czwartek 2 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło jest rozdarty pomiędzy obowiązkami wobec Litwy, a powinnościami polskiego króla. Wymusza na możnych udział w wojnie z zakonem. Władysław zleca Spytkowi ważne zadanie i wyróżnia go podarkiem w postaci złotych sandałów. Niemierza i Witold wyganiają Engelharda z Krakowa. Eufemia i Pilecka walczą o duszę Jadwigi, przedstawiając dwie różne wersje relacji z mężczyznami. Jan z Kleparza chce walczyć dla króla, a Dobiesław zamierza pokrzyżować jego plany.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Podoba mi się ten serial chociaż dużo w nim fikcyjnych postaci

  2. Felisiti pisze:

    Uwielbiam ten serial oglądam codziennie Jagiełło jest cudny a odcinek z 11 grudnia był tak śmieszny 😂

  3. Kasia jako gość pisze:

    Witam!!Bardzo mi się ten serial podoba i już mam kolejny pomysł co powinno,być po Koronie Królów czyli Zwiadowcy,albo Drużyna Wyrzutki,autora Johna Flanagana. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Buziaki,pa,pa.😀😁😙😚😎🤗.

Zostaw własny komentarz