Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 311-320 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 311
(wtorek, 7 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Siemowitowi nie podoba się to, że musi składać hołd akurat wtedy, gdy trwa wojna z Krzyżakami. Eufemia doradza bratu więcej dyplomacji, a parze królewskiej podsuwa pomysł udania się do Częstochowy. Jadwiga wyznacza pierwsze zadanie nowemu ochmistrzowi - Krystynowi z Ostrowa. Jan z Kleparza szykuje się na wojnę, ale Dobiesław stara się mu przeszkodzić, poddając w wątpliwość, że jest on szlachcicem. Jagiełło prosi Dymitra z Goraja, by ten jako jego zaufany człowiek został w Krakowie i w razie potrzeby pomógł Hanulowi.

Korona Królów odcinek 312
(środa, 8 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Podróżującym po kraju Jagielle i Jadwidze towarzyszy Eufemia, która próbuje załatwiać swoje prywatne interesy. Grabarz poznaje Hankę z Korczyna (Marta Chodorowska), siostrzenicę Reginy. Jest zauroczony kobietą, dlatego ukrywa, czym się zajmuje. Mścichna planuje ucieczkę z Janem z Kleparza. Śmichna chce pomóc zakochanym, dlatego stara się ukraść dokument poświadczający szlachecteo Jana.

Korona Królów odcinek 313
(czwartek, 9 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga chce, by Mikołaj z Wenecji poniósł karę. Jagiełło wolałby go wykorzystać jako swojego sojusznika w Wielkopolsce. Ojciec Tomasz zdradza Helenie, że zna tajemnice jej przeszłości i namawia, by wstawiła się za Mikołajem u królowej. W zamian obiecuje dyskrecję. Konflikt Niemierzy i Witolda się nasila. Śmichna ma nowy plan odzyskania dokumentu potwierdzającego nadanie wioski Janowi. Niestety, jest już za późno - mężczyzna wyruszył na Litwę.

Korona Królów odcinek 314
(poniedziałek, 13 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

W wyniku potyczki z oddziałem księcia smoleńskiego Witold zostaje ranny, Niemierza zaś dostaje się do niewoli. W mieście trwają przygotowania do misterium pasyjnego. Piekarz Teodor Boner ma się wcielić w Chrystusa. Hanka nadal nie zna prawdziwej tożsamości grabarza Piotra. Dzięki pomocy Dymitra z Goraja Hanulowi udaje się znaleźć dom do wynajęcia. Jadwiga dowiaduje się o trudnej sytuacji na Węgrzech. Błaga męża o pomoc dla matki i siostry.

Korona Królów odcinek 315
(wtorek, 14 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Wieśniacy z Wielkopolski, którym Jagiełło kazał odebrać jedzenie, proszą Jadwigę, by się za nimi wstawiła. Pod wpływem żony Władysław zmienia swoje postępowanie i postanawia wynagrodzić krzywdę poddanym. Dymitr wyznaje Wierzynkowi, że to on jest odpowiedzialny za niewytłumaczalne zdarzenia w domu Gniewosza. Hanka i Regina zastawiają pułapkę na ducha. Wychodzi na jaw, że tajemniczym bohaterem z pola walki jest Jan z Kleparza. On nie dba jednak o sławę, po bitwie ruszając na ratunek Niemierzy.

Korona Królów odcinek 316
(środa, 15 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Do Jadwigi dochodzą wieści o tym, że sytuacja w Budzie jest dramatyczna. Jagiełło przygotowuje pismo, w którym składa Bośniaczce propozycję układu zabezpieczającego. Wallenrod planuje oddać Niemierzę Polakom w zamian za okup, natomiast Engelhard żąda jego śmierci. Hanka, dowiedziawszy się, kim jest grabarz, zrywa z nim. Ojciec Tomasz, chcąc zdobyć majątek Heleny, postanawia ją szantażować.

Korona Królów odcinek 317
(czwartek, 16 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Przed królewską parą staje legat papieski Maffiolus, któremu Jagiełło ma przysięgać na wierność Stolicy Apostolskiej. Dochodzi do nieprzyjemnej sytuacji. Wallenrod wysyła Jana z Kleparza po okup za Niemierzę. Mikołaj z Wenecji okłamuje Helenę, mówiąc, że otrzyma ona opiekę, jeśli pomoże mu uzyskać audiencję u królowej. Regina przekonuje Teodora, by ożenił się z Hanką. Grabarz zamierza zmienić zawód i zatrudnić się u Teodora.

Korona Królów odcinek 318
(poniedziałek, 20 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło zleca księdzu Trąbie, by ukrył Raganę przed legatem papieskim. Maffiolus chce uzyskać od kapelana przysięgę, że król jest wiernym mężem i że zerwał całkowicie z pogaństwem i poganami. Jan z Kleparza przywozi wieści o porwanym Niemierzy i żądanie okupu. Helena stara się zdobyć pieniądze na okup. Błaga wszystkich o pomoc.

Korona Królów odcinek 319
(wtorek, 21 stycznia godz. 18:30 TVP1)

Mikołaj z Wenecji radzi, by okup za Niemierzę wypłacić Krzyżakom w Wenecji. Jagiełło urządza polowanie. Życzy sobie poznać bohatera Jana z Kleparza bliżej i chce, by Dobiesław zaprosił go na swój ślub i wesele. Zawisza z Oleśnicy, na rozkaz Jadwigi, chwyta szpiega krzyżackiego. Na Wawelu odbywa się radosna uczta, podczas której przychodzi druzgocąca zebranych wieść o zamordowaniu Mikołaja z Gary i uwięzieniu Bośniaczki.

Korona Królów odcinek 320
(środa, 22 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło organizuje pomoc dla Bośniaczki. Opolczyk wyrusza jako wysłannik króla, a Eufemia zostaje, knując na Wawelu. Niemierza zostaje uwolniony w zamian za okup. Diabeł Wenecki okazuje się człowiekiem Krzyżaków. Oferuje Wallenrodowi swoje usługi. Hanul postanawia nie wydawać Wierzynka, ale oczekuje, że ten pomoże mu załatwić wynajem domu Gniewosza. Wilhelm więzi Trąbę.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Mmm pisze:

  Stycznia stycznia stycznia. A którego stycznia? Nudny ten film się zrobił jak flaki w oleju. Chociaż Wilhelm się skonczyl

 2. ewa pisze:

  A mnie się podoba trzeba poczytać historii wtedy wszystko będzie jasne to nie zachodni chłam gdzie się
  strzelają a nie nabijają broni . Aktorka która gra
  JADWIGE jest piękna w odcinku kiedy brała ślub była ja prawdziwa średniowieczna KRÓLOWA

 3. hala pisze:

  Owszem ciekawy,oglądam od początku.Aktualnie nie rozumiem Jadwigi,starsza a głupieje.Wiele kobiet straciło pierwszą miłość i co?
  Kiedy dorośnie.

Zostaw własny komentarz