Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 321-330 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 321
(czwartek, 23 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Bośniaczka i Maria nadal znajdują się w niewoli. Opolczyk przybywa do Budy i chce pomóc im wyjechać do Krakowa. Elżbieta jednak nie ma zamiaru ruszać się z miejsca. Wkrótce zostaje zamordowana. Mścichna wspomina Jadwidze o Wilhelmie, czym wyprowadza ją z równowagi. Królowa przeprowadza z dwórką poważną rozmowę, po której dziewczyna postanawia odrzucić Jana z Kleparza. Wilhelm daje Trąbie do przekazania list do Jadwigi.

Korona Królów odcinek 322
(poniedziałek, 27 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga jest szczęśliwa, że będzie gościć u siebie matkę. Opolczyk i Wilhelm knują, w jaki sposób odzyskać teren Rusi oraz żonę Władysława. Sędziwój z Szubina daje Janowi do zrozumienia, że niczym nie może on zaimponować bogatej dziedziczce. Rozpoczyna się ceremonia zaślubin Mścichny i Dobiesława. W tym czasie Jadwiga dowiaduje się o śmierci matki. Uroczystość zostaje przerwana, a Wawel okrywa się żałobą.

Korona Królów odcinek 323
(wtorek, 28 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Skirgiełło przychodzi z pomocą Raganie porwanej przez Witolda. Po tym, jak ksiądz Trąba przyznaje się do sfałszowania listu od Wilhelma, Jadwiga wysyła go za karę na Litwę. Helena przyznaje się Diabłu Weneckiemu, że jedzie z królową na Ruś. Dobiesław nakrywa Mścichnę i Jana na potajemnym pocałunku i zrywa zaręczyny. Ojciec Wojciech jawi się Jagielle jako mężny chrześcijanin. Król uznaje, że jest on najlepszym kandydatem do ochrzczenia Litwy.

Korona Królów odcinek 324
(środa, 29 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło wchodzi w spór z Julianną na temat konieczności chrztu Litwy. Ostatecznie jednak gasi Święty Ogień, symbol litewskiego pogaństwa. Wilhelm chce wytoczyć Jadwidze proces o bigamię. Ojciec Tomasz i Bohun ze Strzały objeżdżają Ruś z manifestem Opolczyka. Eufemia radzi mężowi stawiać teraz na Polskę, nie na Węgry. Jadwiga wyrusza na Ruś.

Korona Królów odcinek 325
(czwartek, 30 stycznia, godz. 18:30 TVP1)

Spytek gości Jadwigę i Erzsebet. w Melsztynie. Zauroczony mężczyzna oświadcza się dwórce królowej. Jagiełło i jego żona dowiadują się o wywrotowej działalności Opolczyka. Witold zdradza swojej żonie Annie, że chce odzyskać nie tylko Troki, ale całą Litwę. Ojciec Wojciech zostaje pobity w czasie modlitwy. Ciężko ranny umiera.

Korona Królów odcinek 326
(poniedziałek, 3 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga we Lwowie dowodzi, że Opolczyk kłamał. Monarchini zyskuje sojuszników i poleca Mikloszowi, by zawiózł jej siostrze pojednawczą wiadomość. Tymczasem w Budzie trwają przygotowania do koronacji. Maria i Zygmunt nadal są wrogo nastawieni do Jadwigi. Jagiełło oddaje Oleńkę Siemowitowi i dowiaduje się, że Halicz stawia opór. Wysyła Witolda z pomocą królowej, krzyżując tym samym jego plany.

Korona Królów odcinek 327
(wtorek, 4 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Spytek relacjonuje Jadwidze, że kolejne ataki na Halicz nie przybliżają Polaków do zwycięstwa, a nowe posiłki z Węgier wzmacniają obrońców. Pijany Przedbór zostaje napadnięty i ośmieszony. Ratuje go Jan z Kleparza, a następnie opowiada Jagielle o tym, że Przedbór walczył o dobre imię króla. Władca postanawia nagrodzić ich obu. Władysław dowiaduje się od Ragany, że Sirputis siłą rozprawia się z litewskimi chłopami, którzy bronią się przed chrztem. Monarcha postanawia działać. Dobiesław szantażuje Bohuna.

Korona Królów odcinek 328
(środa, 5 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Ksiądz Trąba i Jagiełło zastanawiają się nad świętością ojca Wojciecha. Niespodziewanie zjawia się Visconti, by przekonać króla do dobrowolnego oddania swojej żony Wilhelmowi. Zostaje wyrzucony, a Sirputis dostaje zadanie przewiezienia do Wiednia pieniędzy dla Wilhelma. Bohun przyznaje się do wspierania Opolczyka i obiecuje pomóc Jadwidze w sprawie Rusi. Gdy szykuje się do wyprawy, do jego komnaty przychodzi Helena i prosi, by zabrał ją ze sobą. Witold planuje ruszyć na Halicz, dogaduje się z Krzyżakami i Moskwą. Jagiełło dowiaduje się o ataku Zakonu i piśmie od papieża, który nawołuje do pokoju z nim.

Korona Królów odcinek 329
(czwartek, 6 lutego godz. 18:30 TVP1)

Skirgiełło przywozi na krakowski dwór Andrzeja Garbatego. Wawel szykuje się na powrót Jadwigi. Tę w drodze do domu smuci brak wiadomości od męża. Krystyna narzeka, a Dymitr zarządza przeprowadzenie porządków. Jagiełło na piśmie potwierdza przywileje Skirgiełły. Klemens z Moskorzewa zostaje kanclerzem. Julianna ma pretensje do Władysława o to, że faworyzuje Skirgiełłę. Spytek i Erzsebet są sami w leśnej chacie podczas burzy. Niepokoi to Felicję.

Korona Królów odcinek 330
(poniedziałek, 10 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Czupurna przekazuje Witoldowi serce Niemierzy. Bohun nie ma odwagi powiedzieć Helenie o tym, że wydał jej męża Witoldowi. Jagiełło chce nagrodzić brata, ale ten znika. Wierzynek zleca otrucie szpiega krzyżackiego. Jadwiga razem z Erzsebet próbują zeswatać Margit i Dymitra z Goraja. Jan z Kleparza wiezie ciężko chorego Przedbora z Brzezia do Krakowa.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. zwierzyniecki pisze:

    czytając przedwojenną książkę;Opowiesci neapolitańskie/Chłędowski?/natrafiłem na Wilhelma Habsburga-narzeczonego Jadwigi;na długo przed serialem...pojawił się on na dworze Andegawenów w Neapolu;i zostal mężem Joanny córki króla Neapolu i Węgier-Karola Durazzo-zamordowanego /1386?/z „inspiracji” Bośniaczki-królowej matki;Joanna/jako Joanna II/ została potem królową Neapolu;ale Wilhelm juz tego nie dożył;zmarł wcześniej/miał ok 36 lat/;małżeństwo było bezdzietne

Zostaw własny komentarz