Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 331-340 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 331
(wtorek, 11 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło potwierdza przywileje, które nadała Jadwiga. Witold knuje z Krzyżakami, czego świadkiem jest Bohun. Engelhard spiskuje przeciwko Wallenrodowi i w delikatny sposób szantażuje Zollnera. Dzięki temu uzyskuje funkcję marszałka. Wilhelm odrzuca propozycję króla, odsyłając Sirputisa i Viscontiego. Ciężko chory Przedbór przed śmiercią zgadza się na ślub Mścichny z Janem z Kleparza. Zbigniew ma innego kandydata na męża dla niej.

Korona Królów odcinek 332
(środa, 12 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Opolczyk szykuje zemstę na Jadwidze. Wysyła Gniewosza z Dalewic do Krakowa, by tam siał zamęt i rozpuszczał plotki o władczyni. Para królewska rozdaje jałmużnę u duchaków. Zjawia się Jana z Kleparza, który ostrzega przed morem. Jagiełło i jego żona modlą się wspólnie o zdrowego syna. Chorą Erzsebet leczy Jan z Kleparza. Nie podoba się to Spytkowi. Dymitr z Goraja prosi Margit o rękę. Dziewczyna czuje się winna i przyjmuje jego oświadczyny.

Korona Królów odcinek 333
(czwartek, 13 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło nie okazuje tego, że obawia się Wilhelma. Wbrew sobie zgadza się na spotkanie z Viscontim i pozwala Jadwidze urządzić karnawał na Wawelu. Ragana oddaje się Skirgielle. Korygiełło próbuje uświadomić bratu, że kobieta działa z miłości do Władysława. Margit i Luca Visconti zakochują się w sobie. Gniewosz w Krakowie rozpoczyna kampanię przeciwko królowej. Przychodzą wieści od Jana z Tarnowa o planowanym sojuszu Witolda i Dymitra Dońskiego. Jagiełło nie godzi się na plany matrymonialne brata.

Korona Królów odcinek 334
(poniedziałek, 17 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Przed ślubem Dymitra zaczynają dręczyć wątpliwości. Zastanawia się, czy decyzja o ożenku była słuszna. Eufemia wskazuje powody, dla których Jagiełło powinien rozpatrzyć małżeństwo Wigunta i jej córki. Margit wyjawia, że darzy uczuciem Viscontiego. Mścichna spotyka w kaplicy Jana z Kleparza.

Korona Królów odcinek 335
(wtorek, 18 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga przekonuje Marię do poślubienia Dawida. Do Krystyny dochodzą wieści, że cały dwór potajemnie rozmawia na temat Jadwigi. Opolczyk wciela w życie plan mający na celu nominację Kropidły na stanowisko arcybiskupa. Królowa chce spotkać się z mężem, ale Jagiełło udał się już na zjazd. Eufemia przyjmuje naszyjnik od Dymitra z Goraja. Hanka podstępnie zdobywa od Wierzynka informacje, że to Gniewosz z Dalewic rozsiewa plotki o władczyni.

Korona Królów odcinek 336
(środa, 19 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło dowiaduje się o plotkach na temat żony. Skirgiełło jest wściekły, że Witold odebrał Krzyżakom Wiznę. Żołnierze zakonu zmierzają w stronę Kowna. Jadwiga dowiaduje się od Krystyny, że to Gniewosz rozsiewa pogłoski na jej temat. Zbigniew nie zamierza zmienić zdania w sprawie przyszłości sióstr. Zgadza się, żeby zostały na Wawelu. W Piotrkowie król potwierdza przywileje dla szlachty. Następnie ogłasza natychmiastowy powrót do Krakowa.

Korona Królów odcinek 337
(czwartek, 20 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Margit gubi list napisany przez Jadwigę. Janowi z Kleparza nie udaje się uprowadzić Mścichny. Kobieta tłumaczy mu, że muszą zaczekać na decyzję Zbigniewa. Korygiełło doznaje poważnych obrażeń, zaś Skirgiełło rusza do walki. Zamierza samodzielnie obsługiwać bombardy i zdobyć Kowno. Po powrocie do Krakowa Jagiełło utrzymuje dystans wobec żony. Visconti wyrusza do Koszyc, aby spotkać się z Wilhelmem.

Korona Królów odcinek 338
(wtorek, 24 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Zachował się list, który Jadwiga wysłała do Wilhelma. Margit dzieli się tą informacją z siostrą. Erzsebet zaczyna rodzić. Żąda od Margit obietnicy, że zniszczy ona korespondencję królowej. Umiera Bodzanta. Jagiełło przyjmuje nominację Dobrogosta na następcę arcybiskupa. Radlica przegania Wierzynka i Mateusza, którzy przyszli kupić odpusty. Dowiaduje się, że Opolczyk knuje w Rzymie. Jadwiga znajduje w szkatułce na biżuterię listy królowej Elżbiety.

Korona Królów odcinek 339
(lutego godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło grozi Gniewoszowi procesem za szkalowanie królowej. Wkrótce Jadwigę dochodzą wieści w tej sprawie. Jan z Tęczyna zapewnia, że stanie w jej obronie. Skirgiełło przeżywa atak Krzyżaków na Żmudź. Przejmuje się również zniknięciem Ragany. Tymczasem zaginiona przebywa w Krakowie, gdzie w czasie rozmowy z Jagiełłą przepowiada wielką wojnę na Litwie. Anna podsyca ambicje Witolda marzącego o przejęciu władzy w Wilnie. Korygiełło poznaje Anastazję, która kradnie jego serce. Jadwiga umiejętnie podchodzi Zbigniewa i uzyskuje jego zgodę na ślub Mścichny i Jana.

Korona Królów odcinek 340
(lutego, godz. 18:30 TVP1)

W Wiślicy trwa rozprawa dotycząca pomówień królowej. W końcu Gniewosz przyznaje się do rozsiewania plotek. Za karę ma wszystko odwołać. Jagiełło jest pod wrażeniem Elżbiety Pileckiej. Jan z Kleparza przyjmuje Mścichnę, Śmichnę i Zbigniewa w Kościelcu. Pokazuje im przepiękne miejsce, w którym chce wybudować dwór. Zbigniew wyraża zgodę na jego ślub z Mścichną. Czambor prosi Spytka o rękę Elżbiety.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz