Nabór zgłoszeń do X edycji Grant Oral History


Ośrodek „Pamięć i Przyszłość„ serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu ”Grant Oral History”.

Materiały partnera

Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów uczelni wyższych oraz doktorów, którzy w swoich badaniach zajmują się powojenną historią Wrocławia lub Ziem Zachodnich i Północnych, wykorzystując źródła i metodologię historii mówionej.
„Grant Oral History„ cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników, którzy w prowadzonych przez siebie badaniach poruszają rozmaite zagadnienia. Laureatem ubiegłorocznej odsłony został Tomasz Kosiek, który przygotował projekt „Z batkiwszczyny na czużynu II. Pamięć i postpamięć starych i nowych ojczyzn w narracjach osób wysiedlonych w ramach Akcji „Wisła” do Giżycka i okolic”.

Termin przesyłania wniosków mija 14 lutego. Spośród poprawnych zgłoszeń oraz po ewentualnych rozmowach z uczestnikami Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 10 marca 2020 roku.

Autorzy najciekawszych projektów otrzymają nagrody w postaci grantu na zebranie 10 relacji świadków powojennej historii Wrocławia lub polskich Ziem Zachodnich i Północnych.

Dokładny regulamin oraz niezbędne dokumenty dostępne są stronie: https://www.zajezdnia.org/

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz