Zapraszenie na wernisaż wystawy „Jan III Sobieski – król, wódz, polityk”


Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Towarzystwo Rapperswilskie zapraszają na wernisaż wystawy „Jan III Sobieski – król, wódz, polityk”, który odbędzie się 15 lutego o godz. 12.00 ( sobota ) w Sala audiowizualna im. Karola Beyera w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Parterem medialnym Muzeum jest Historia.org.pl - Polski Portal Historyczny. 

Materiały partnera

Podczas wernisażu odbędzie się występ grupy rekonstrukcyjnej. W rolach króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery wystąpią Maciej Jasiński i Katarzyna Jasińska. Para królewska zaprezentuje między innymi historię balu karnawałowego na dworze królewskim.

Wystawa poświęcona jest jednemu z najwybitniejszych królów Rzeczpospolitej obojga narodów. Ekspozycja przedstawia wielowątkowy wizerunek Jana III – monarchy, który odegrał ważną rolę w dziejach Europy, wielkiego wodza, mecenasa sztuk i nauk, wreszcie ojca rodziny.

Od 19 Lutego do 15 marca wystawa będzie prezentowana w Galerii Brama Bielańska

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz