Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 371-380 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona królów / fot. TVP

Korona Królów odcinek 371
(piątek, 24 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Ostrów, sierpień 1392. Skirgiełło błaga, by Jagiełło nie oddawał Litwy Witoldowi. Ragana wróży królowi wiele cierpienia. Ostatecznie udaje mu się zwyciężyć, ale zostaje sam. Jadwiga w Budzie walczy o Polskę. Maria proponuje jej stworzenie imperium. Witold przypieczętowuje przysięgę posłuszeństwa.

Korona Królów odcinek 372
(poniedziałek, 27 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło, czekając na Witolda, dostaje wiadomość, że musi wykupić Skirgiełłę z karczmy. Jadwiga wraca z Budy i dowiaduje się od Aleksandry o śmierci Henryka. Postanawia polecić papieżowi Maffiolusa na biskupstwo płockie. Bohun przywozi na Wawel syna Heleny - małego Guncela. Grabarz widzi Hankę z Dominikiem i opacznie interpretuje sytuację, co doprowadza do kłótni.

Korona Królów odcinek 373
(wtorek, 28 kwietnia, 24 marca, godz. 18:30 TVP1)

Trwa ingres Piotra Wysza - Jagiełło i jego żona dopięli swego. Witold i Skirgiełło razem planują atak na Świdrygiełłę. Jan z Tęczyna i Sędziwój z Szubina organizują działania na Śląsku. Gniewosz z Dalewic odzyskuje łańcuch Habsburgów i chce oddać go Jadwidze. Grabarz dowiaduje się, że to Hanka wykupiła go z więzienia.

Korona Królów odcinek 374
(środa, 29 kwietnia, godz. 18:00 TVP1)

Witold triumfuje w Wilnie i próbuje przeciągnąć Sirputisa na swoją stronę. Wallenrod ma zawał serca, Engelhard obserwuje jego agonię w milczeniu. Bracia Jagiełły szukają zrozumienia i wsparcia u Jadwigi. Król Władysław wciąż nadmiernie angażuje się w sprawę Pileckich.

Korona Królów odcinek 375
(czwartek, 30 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jagiełło spowiada się Trąbie ze słabości do Elżbiety, a Jadwiga Szczeknie ze swojej zazdrości. Czambor pojawia się w Krakowie i chce porwać Elżbietę Pilecką. Władysław wysyła Bohuna na wschód, a Gniewoszowi nakazuj złapać Czambora. Hanka dostaje pracę w karczmie. Grabarz próbuje się powiesić.

Korona Królów odcinek 376
(piątek, 1 maja, godz. 18:30 TVP1)

Dymitr z Goraja, Jan z Jiczina i Spytek planują zasadzkę na Czambora. Gdy ten pojawia się w łaźni, rozpoczynają pościg. Mężczyzna zostaje zabity. Jan z Jiczina proponuje Gniewoszowi, by przekłamać oficjalną wersję zdarzeń. Opolczyk dowiaduje się, że Jagiełło próbuje przekupić jego bratanków. Jadwiga pozbywa się Pileckich z Krakowa. Hanka odnawia karczmę.

Korona Królów odcinek 377
(maja, godz. 18:30 TVP1)

Kolejne odcinki zostaną wyemitowane dopiero po ustąpieniu epidemii, gdyż zdjęcia do serialu zostały zawieszone.

Korona Królów odcinek 378
(maja, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 379
(maja, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 380
(maja, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

  1. Witam.Mam pytanie do redakcji czy będzie dalszy ciąg serialu Korona królów odc 377? Czy też od 4 maja wejdzie serial turecki Zraniona miłość czy być też serial hiszpański Velvet?Czekam na odpis od redakcji w tej sprawie.Buziaki,pa.Kasia jako gość.

  2. yAx pisze:

    czy to znaczy żę koniec serialu korona królów

  3. ragana pisze:

    niech nie wznawiaja tego knota.

Zostaw własny komentarz