Noc Muzeów w Krakowie 2020 została odwołana. W zamian oprowadzenie online


Ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa oraz zamknięcie dla gości instytucji kulturalnych, także Noc Muzeów w Krakowie 2020 została odwołana. Taką decyzję podjęła Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. W zamian muzea przygotują wirtualne atrakcje.

Jednak by mimo odwołania Nocy Muzeów 2020 zachować kontakt z publiczną muzea poprzez swoje strony internetowe oraz media społecznościowe przygotują wirtualne oprowadzania po zamkniętych dla zwiedzających galeriach i wystawach. Placówki przygotują także specjalne zajęcia edukacyjne oraz wykłady.

Prawdopodobnie przyszła Noc Muzeów w Krakowie odbędzie się 14 maja 2021 r.

Muzea i muzealnicy chcą być i są blisko ludzi, każdego dnia udowadni ając, że nawet w „czasach zarazy” jest to możliwe. Tak jak wszyscy czekamy na moment, w którym będziemy znowu mogli wyjść na ulicę, wrócić do normalnej pracy, kiedy ponownie otworzymy drzwi do nie tylko krakowskich muzeów - podali w komunikacie muzealnicy i krakowski magistrat.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz