Premier zapowiada wsparcie dla pasjonatów historii. Powstanie państwowy fundusz


Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Czarnem powiedział, że jego rząd powoła fundusz patriotyczny, który będzie wspierał pasjonatów historii, młodych historyków oraz historyczne fundacje i stowarzyszenia.

Klio, muza historii

Fundusz będzie miał za zadanie nie tylko wspierać pasjonatów historii, ale także budować postawy patriotyczne. Oprócz młodych historyków i organizacji pozarządowych na wsparcie będą mogły liczyć także grupy rekonstrukcji historycznej.

Dodatkowo też chcemy wspierać młodych naukowców, którzy będą szerzyli myśli patriotyczne, którzy będą odszukiwali z przeszłości ślady polskości, ale będą też budowali na tym fundamencie naszą wielką przyszłość – powiedział premier Morawiecki.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. PERL pisze:

    Pewnie tylko dla prawomyślnych... Ehh...

    • Andrzej pisze:

      Pewnie tak. Ale pewnie i będą jakieś reguły, przepisy itp. Może ktoś w miarę możny, na przykład jakiś poseł, im się przyjrzy i znajdzie jakieś furtki obejścia, i to w chwalebnej intencji bo w końcu prawomyślność przyniosła Polsce fatalne skutki, co widać po rankingach naszych uniwersytetów, i wszelcy możni powinni się nad tym zastanowić.

Zostaw własny komentarz