Cztery turnieje husarskie i 43 husarzy powalczy w Polskiej Lidze Husarskiej 2020


Na zamkach w Golubiu Dobrzyniu, Gniewie, Pułtusku oraz w Muzeum Kultury Ludowej odbędą się turnieje tegorocznej Polskiej Ligi Husarskiej. Tegoroczna edycja jest drugą odsłoną PLH.

Mimo epidemii husarze ruszają do współzawodnictwa. W turniejach ujrzymy pasjonatów, którzy w pełnych zbrojach, na pięknie przyozdobionych koniach będą pokazywali swe umiejętności we władaniu bronią. Wszystko to w pełnym galopie tak by pokochać ostatnich polskich rycerzy i ich konie!

Polska Liga Husarska zrzeszająca 13 grup husarskich już 2 raz organizuje mistrzostwa Polski husarii. Do walki zgłosiło się 8 chorągwi wystawiając 43 husarzy. Dariusz Wasilewski przewodniczący Ligi twierdzi, że „koledzy są wygłodniali aktywności. Udało się już drugi raz zorganizować cykl turniejów. Cieszę się, że na żywo i przez media a w tym Internet zobaczymy bardzo widowiskowe zawody. Emocje są gwarantowane a przy okazji wspomnienie Polski w jej chwale i potędze czego wyrazem jest właśnie husaria”.

Harmonogram
 • 18 lipca - II Ogólnopolski Turniej Husarski O pierścień Namiestnika Zamek w Golubiu Dobrzyniu
 • 8-9 sierpnia - Gniewski Ogólnopolski Turniej Husarski Vivat Vasa, Zamek w Gniewie
 • 5 września – Białystok, II Podlaski Ogólnopolski Turniej Husarski im. Stefana Mikołaja Branickiego Dzień Tradycji Rzeczypospolitej; Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej k. Białegostoku
 • 12 września – VII Ogólnopolski Turniej Husarski „O pierścień Lwa Lechistanu – Króla Jana IIISobieskiego” Piknik z Husarią, Zamek w Pułtusku
 • 13 września – Wielki Finał Polskiej Ligi Husarskiej Zamek w Pułtusku
Uczestnicy PLH
 1. Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego (10 husarzy)
 2. Podlaska Chorągiew Husarska (9 husarzy)
 3. Małopolska Chorągiew Husarska (6 husarzy)
 4. Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej (6 husarzy)
 5. Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego
 6. Chorągiew Hetmana Wielkiego Tadeusza Antoniego Pagińskiego
 7. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej
 8. Bydgoska Chorągiew Husarska
Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz