Joe Biden to krewny Mieszka I i Bolesława Chrobrego? Takie dane zebrał francuski serwis genealogiczny


Czy Joe Biden to potomek Mieszka I? Od razu odpowiemy, że trudno to jednoznacznie potwierdzić. Wskazuje na to jedynie drzewo genealogiczne przygotowane przez pasjonatów historii jednego z francuskich serwisów. Niemniej jeśli udałoby się bezsprzecznie ustalić pokrewieństwo Bidena z Małgorzatą cieszyńską, która wyszła za mąż za brytyjskiego barona, to potwierdzałoby to tezę autorów o piastowskim rodowodzie amerykańskiego prezydenta.

Mieszko I

W serwisie Geneanet.org pojawiła się informacja, iż Biden jest potomkiem Małgorzaty cieszyńskiej, która z kolei po mieczu jest krewną Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Pokrewieństwo Mieszka I i Małgorzaty jest na pewno autentyczne i wygląda następująco:

  1. Mieszko I
  2. Bolesław I Chrobry
  3. Mieszko II Lambert
  4. Kazimierz I Odnowiciel
  5. Władysław I Herman
  6. Bolesław III Krzywousty
  7. Władysław II Wygnaniec
  8. Mieszko I Plątonogi
  9. Kazimierz I opolski
  10. Władysław opolski
  11. Mieszko cieszyński
  12. Kazimierz I cieszyński
  13. Przemysław I Noszak
  14. Małgorzata cieszyńska

Małgorzata cieszyńska poślubiła Simona de Felbrigga, który był angielskim baronem. Została pochowana w kościele pw. św. Małgorzaty w Felbrigg w hrabstwie Norfolk Z jej związku z de Felbriggiem na świat przyszła trójka dzieci: Elżbieta, Alena (Helena) oraz Anna. Alena została następnie żoną Wilhelma Tyndale. Stąd kolejni potomkowie Małgorzaty byli już poddanymi angielskiego króla. Następnie domniemana rodzina Bidena nosiła nazwiska Taylor a następnie Robinette. Nazwisko Robinette nosi także Joe Biden, którego pełne imię i nazwisko brzmi: Joseph Robinette Biden Jr.

Małgorzata cieszyńska

Rodowód Bidena zatem od małżeństwa Simona de Felbrigg i Małgorzaty cieszyńskiej według Geneanet.org wygląda następująco:

 1. Simon de Felbrigg i Małgorzata
 2. Helena i William Tyndal
 3. Thomas Tyndal i Margaret Yelverton
 4. William Tyndal i Mary Mondeford
 5. John Tyndal i Amphillis Conongsby
 6. Margaret Tyndale i Rowland Taylor
 7. Thomas Taylor i Elizabeth Burwell
 8. Thomas Taylor jr i Margaret Swinderby
 9. William Taylor i Alice Wood
 10. William Clarke Taylor i Margartett Finsham
 11. Mary Taylor i Samuel Robinette
 12. Nathan Robinette i Elizabeth
 13. Geroge Robinette i Sarah Dazier
 14. Jesse Robinette i Dorcas Johnson
 15. Moses Johnson Robinette i Jane Eliza Pumphrey
 16. George H. Robinette i Mary A. Hanafare
 17. Mary Elizabeth Robinette i Joseph H. Biden
 18. Joseph Robinette Biden i Catherine Eugenia Finnegan
 19. Joseph Robinette Biden Jr.

Joe Biden

Serwis Geneanet.org został założony w 1996 roku przez  entuzjastów genealogii. Obecnie serwis liczy ponad 4 milionów członków, którzy bezpłatnie udostępniają swoje informacje genealogiczne. W ten sposób udało się opracować drzewa genealogiczne zawierające dane 7 miliardów osób.

Teza jest na tyle atrakcyjna, że z pewnością weryfikacją ustaleń pasjonatów zaangażowanych we francuskim serwisie genealogicznym zajmą się historycy. Na pewno potwierdzenie tej informacji byłoby niemałą sensacją. W Polsce jako pierwszy informację podał portal niezalezna.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Tadeusz pisze:

  Ukraińcy twierdzą ‚ze Jezus był Rusinem i co? Tak samo Biden może być Ukraińcem.

 2. yosemitesam pisze:

  Większośc amerykańskich prezydentów pochodzi od Mieszka, bo pochodzą od też od Edwarda I długonogiego, który był potomkiem Mieszka. Ich genealogie są dobrze znane i można to bez problemu sprawdzić. Od Małgorzaty Noszak pochodzą też Madison, Taylor Harrison (Beniamin i William), Polk.
  Serio, to dal Was sensacja?

Zostaw własny komentarz